• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 126
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684329

KAYMAKAM ÇAĞLAR: “GENELGE DIŞINA ÇIKAMIYORUZ”

29 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
573 defa okundu.
KAYMAKAM ÇAĞLAR: “GENELGE DIŞINA ÇIKAMIYORUZ”

02

Alaplı ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan öğrenci taşıma ihalesinde Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, “Bize gelen genelge dışında bir şey yapamıyoruz” diye konuştu.
Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, taşımacılık ihalesi ile ilgili açıklamada bulundu. Genelge dışına çıkamadıklarını ifade eden Çağlar, şöyle devam etti:
“Bu sene tam ihaleye çıkacağı iki gün önce elimize gelen genelgede yüzde yirmi kar payı koyamazsınız şeklinde ifade kullanıldı. Bizde ihaleyi iptal etmek zorunda kaldık. Toplam yakın zamanda beş tane ihale yaptık. Ve yarın altıncı ihale yapacağız. Şu an bir tanede hattımızı satamadık. Toplam seksen altı tane hattımız var. Bayram öncesi taşıma yapan işi arkadaşlarla görüştüğümde haklılık payları var. Şöyle burada normalde tek bir şirket olduğundan yakıt fiyatları dünyada düşüyor olsa da, Türkiye’de kurlarla alakası düşüş olmuyor.”
Alaplı Kaymakanı Altuğ Çağlar, “Bu arkadaşlara haklı olduklarını beyan ettiğimde, biz öğrencilerin taşıma mükellefiyetini düşünmek zorundayız. Zonguldak durumuna baktığımızda tüm ilçelerin hatları satılmış durumda. Devrek risk alarak yüzde on beş kar payı koymuş” dedi.
İhale ile ilgili soruları cevaplayan Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, “Yüzde 12’lik valilik tarafından bir yazı yayınlıyor. Tüm il ve ilçeler bu pozisyonda kullanıyor. Türkiye’de 15 tane belki fazla olabilir. Bu işi halledemeyen iller arasında Alaplı ilçesi de yerini aldı. Biz yarınki kısmet olur ihaleden sonuç elde edilebilir. Ama arkadaşlara ekstradan genelgeden üzerine koyma durumu şu an görüntü itibariyle açma söz konusu maalesef yoktur. Çözüm noktasında olan bu dört milyon taşıma ihalesi fiyatlarla alakalıdır. Bu noktada ciddi derecede sıkıldık. Mağdur taraf öğrenci, veli ve öğretmen ile taşıyıcılardır. Sorunun çözümü noktasında bize gelen genelge dışında biz bir şey yapamıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN