• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 254
  • Dünkü Görüntülenme: 510
  • Toplam Görüntülenme: 4710861

KAYIP VATANDAŞI YÜZLERCE KİŞİ ARAYACAK

13 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
658 defa okundu.
KAYIP VATANDAŞI YÜZLERCE KİŞİ ARAYACAK

13

KAYIP VATANDAŞI YÜZLERCE KİŞİ ARAYACAK
– YAŞLI ADAMI ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Bartın’ın Derbent köyünde 6 gün önce kaybolan ve tüm aramalara rağmen bulunamayan Kadir Duman’ı bulmak için jandarma, arama kurtarma ekipleri, orman işletme ekipleri, avcılar derneği, köy muhtarları ve vatandaşların katılacağı geniş çaplı bir arama faaliyeti planlandı.

Derbent köyünde geniş çaplı yapılacak olan arama çalışmasının koordinesi için değerlendirme toplantısı yapıldı. Bartın merkeze bağlı Derbent köyünde 82 yaşındaki Kadir Duman, 7 Şubat’ta ıspıt olarak tabir edilen otu toplamak için ormana gitmişti. Duman’ın akşam saatlerinde eve dönmemesi üzeri eşi durumu jandarmaya bildirmişti. 6 gündür, jandarma, AFAD, UMKE ekipleri ve köylüler arama çalışması yapmış, iz takip köpeklerinin de katıldığı arama çalışmaları sonuçsuz kalmıştı.
Bartın İl Jandarma Komutanlığı tarafından arama çalışmalarının genişletilmesi ve durum değerlendirmesi yapmak için köy kahvesinde bir toplantı düzenlendi. Derbent köyünde yapılan toplantıya; Bartın Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, Bartın AFAD İl Müdürü Nurhan Doğruöz, Bartın UMKE Koordinatörü Mesut Canatan, jandarma personeli, AFAD ve UMKE personeli, orman koruma memurları, çevre köy muhtarları ve köy halkı katıldı.

YÜZLERCE KİŞİNİN KATILACAĞI ARAMA ÇALIŞMASI PLANLANDI
Bartın İl Jandarma Komutanlığı personeli tarafından yapılan toplantıda, “Şahsın kaybolmasından itibaren 6 gün süreyle sistemli olarak bölgedeki ormanlık alan tarandı. Bütün patika ve orman yolları, ıspıt toplamak için müsait alanlar, değişik istikametlerden gidilerek kontrol edildi. Bu çalışmaya Kastamonu Bölge Komutanlığı, Zonguldak ve Sakarya AFAD Müdürlüğü’nden iz takip köpekleri de katıldı. Ana güzergahlarda bulunamaması üzerine geniş çaplı bir alanda faaliyet planlandı. Bölgedeki tüm köy muhtarları, Jandarma Komutanlığı, İl Afet Müdürlüğü, Orman İşletme Şefliği, İl Sağlık Müdürlüğü katılımları ile Derbent köyünde toplantı düzenledik. Yapılan koordinasyon çalışması neticesinde arazide boşluk kalmayacak şekilde arama faaliyetleri planlanması yapıldı. Yaklaşık 30 kilometre bahse konu plan çerçevesinde, jandarma, AFAD, UMKE, orman işletme, avcılar derneği ve civar köylerindeki vatandaşların katılımı ile yüzlerce kişilik arama grubu ile planlı olarak taranacaktır. Meteoroloji verilerine göre, en uygun günün Pazar günü olması sebebiyle arama faaliyetinin Pazar günü sabah saatlerinden itibaren yapılması planlanmıştır” denildi.
Arama faaliyetinin koordinasyonunu Bartın İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur’un yürüteceği bildirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN