• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 326
  • Dünkü Görüntülenme: 544
  • Toplam Görüntülenme: 4531375

KAYIP MUHASEBECİNİN KATİLİNE MÜEBBET HAPİS

18 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
623 defa okundu.
KAYIP MUHASEBECİNİN KATİLİNE MÜEBBET HAPİS

KAYIP MUHASEBECİNİN KATİLİNE MÜEBBET HAPİS

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde muhasebecilik yapan Mevlüt B.’yi öldürdükleri iddiası ile 2013 yılının Ekim ayından bu yana tutuklu bulunan eşi Ayşe B. suça yardım ettiği gerekçesi ile 20 yıl hapis cezasına, dostu Numan B. ise cinayeti işlediğine kanaat getirilerek müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Öldürülen Mevlüt B.’nin cesedi ise halen bulunamadı.
Olay, 16 Eylül 2013 akşamı Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kavaklık Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Ayşe B., üç kızı ile denize gidip akşam eve geç dönünce eşi ile yaşadığı tartışma sonrası dost hayatı yaşadığı Numan B. ile oğlu O.B.’yi eve çağırdı. Burada önce darp edilen Mali Müşavir Mevlüt B., eşinin dost hayatı yaşadığı Numan B. tarafından boğularak öldürüldü. Ayşe B. ile Numan B. cesedi halıya sararak evden çıkarttıktan sonra Çaylıoğlu Sütlüce köyü yakınlarında ormanlık bir alana götürüp, parçalayarak gömdü. Ayşe B. olaydan bir gün sonra eşinin evine dönmediğini ve kendisinden haber alamadığını belirterek, polise kayıp başvurusunda bulundu. Ayşe B.’nin hareketlerinden şüphelenen polis kendisini takibe aldı. Yapılan takip sonrası Ayşe B.’nin telefonla sık sık Numan B. ile görüşüp çeşitli tarihlerde buluştuğu, olaydan haberdar olan kızlarının ise cinayetle ilgili konuşmaları tespit edildi. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri 7 Ekim 2013 tarihinde yaptıkları operasyon ile Ayşe B. ile kızları M.B., M.B. ve M.B.’nin erkek arkadaşı N.B. ile Numan B.’ye eş zamanlı olarak operasyon yapıp gözaltına aldı.

CAMİDEN ÇALDIKLARI KAZMA KÜREKLE KOCASINA MEZAR KAZDI
Çapraz sorguya alınan Ayşe B. emniyette cinayeti itiraf edip tüm detayları anlattı. Ayşe B. kocası ile yaşadığı tartışma sonucu Numan B.’yi eve çağırdığını, cinayeti işledikten sonra cesedi halıya sarıp Sütlüce köyü civarında dağlık bir alana götürdüklerini, mezarı kazacak kazma küreği ise köyün camisinden aldıklarını itiraf etti. Polisleri bölgeye götüren Ayşe B., bir gece önce karanlıkta gömdükleri cesedin yerini tam olarak gösteremedi ve Mali Müşavir Mevlüt B.’nin cesedi defalarca yapılan aramalara rağmen bulunamadı.

CİNAYET ZANLISI KADIN: “KOCAMI BULUN”
Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde cinayet davasının bu gün son duruşması yapıldı. Savcı olaya ilişkin son mütalaasında Ayşe B. ile üç kızının Numan B. ile oğlu O.B. ile birlikte denize gittiği, akşam eve geç gelince eşi ile tartıştığını, bunun üzerine Numan B. ile oğlu O.B.’yi eve çağırdığı, Mali Müşavir Mevlüt B.’yi öldürdükten sonra cesedini parçalayıp ormanlık alana gömdükleri için Ayşe B. için ağırlaştırılmış müebbet hapis, Numan B. için ise müebbet hapis istedi. Mahkemede son sözü sorulan Ayşe B. hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek “Eşimin ölü ya da diri bulunmasını istiyorum” dedi. Olay günü başka bir yerde olduğunu ve cinayeti işlemediğini belirten Numan B. ise, “41 yıllık hayatım var. 4 çocuk babasıyım. Yapmadığım bir suçun cezasını çekemem. Suçlu olduğum belgelenirse zaten kendimi ben öldürürüm. Böyle bir suçu işlesem zaten vicdanen yaşayamam. Beraatımı talep ediyorum” diye konuştu.
Mahkeme karar duruşmasında toplanan deliller ve belgeler ışığında Numan B.’nin cinayeti işlediğine kanaat getirerek müebbet hapis, Ayşe B.’ye ise suça yardım ettiği gerekçesi ile 20 yıl hapis cezası verdi. Ayşe B.’nin kızları M.B. ve M.B. ile Numan B.’nin oğlu O.B.’nin ise beraatına karar verdi.

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN