• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 94
  • Dünkü Görüntülenme: 298
  • Toplam Görüntülenme: 4745993

Kaybolan genci arama çalışmaları sürüyor…

9 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
817 defa okundu.
Kaybolan genci arama çalışmaları sürüyor…

Zonguldak Uzunkum plajında denize girerek kaybolan 17 yaşındaki liseli genci ikinci günde arama çalışmaları devam ediyor.

Hava kararana kadar süren arama çalışmaları ilk gün ışıkları ile tekrar başladı. Sahil güvenlik helikopterinin alçak uçuş ile, zodyak botları ve sahil güvenlik gemileri de denizi tarayarak arayışları devam ediyor. Edinilen bilgiye göre, Kars’ta yaşayan 17 yaşındaki ortaoğretim okuyan Şahin Ölmez, inşaatta çalışmak üzere geldiği Zonguldak’ta yakınları ile birlikte sıcak havayı fırsat bilip denize serinlemeye gitti.

Yüzme bilmediği iddia edilen genç, bir süre sonra gözden kayboldu.

Kuzeni Fırat Altun ise plajdaki bir vatandaş tarafından kıyıya çekildi.Olayın ardından AFAD ve Sahil Güvenlik ekipleri arama kurtarma çalışması başlattı. Denizde şiddetli dalganın olması sebebiyle dalış yapan dalgıçlar zor anlar yaşadı.Havanın kararması ile durdurulan arama kurtarma çalışmaları sabahın erken saatlerinden itibaren yeniden başladı.

Sahil Güvenlik’e ait bot denizden, helikopter ise havadan arama çalışmalarına katıldı. AFAD’ın arama kurtarma köpeği Afet’de kıyıdan arama kurtarma çalışmasına destek oluyor.

Bekleyişimizi sürdürüyoruz

Kars, Ankara ve Mersin’den gelen Şahin Ölmez’in yakınları ise endişeli bekleyişlerini sürdürüyor. Ölmez’in yakın akrabası Maksut Özbakır, “Helikopter havadan daha iyi arıyor.Bizim herhangi bir şikayetimiz yok. Biraz daha ilgilenilmesini rica ediyoruz. Niye dalgıçlar dalmıyor diye bir sorunumuz yok. Ankara ve İstanbul’dan gelenlerle buluşup buraya geldik. Bekleyişimizi sürdürüyoruz” diye konuştu. Kayıp gencin annesi ve halasının fenalaşarak hastaneye kaldırıldıkları öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN