• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 306
  • Dünkü Görüntülenme: 296
  • Toplam Görüntülenme: 4743331

KAYALIKLARDA SIKIŞAN GENCİ KURTARMA OPERASYONU

15 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
623 defa okundu.
KAYALIKLARDA SIKIŞAN GENCİ KURTARMA OPERASYONU

caydilbanner

KAYALIKLARDA SIKIŞAN GENCİ KURTARMA OPERASYONU
– KENDİNİ BULAN POLİSİN ELİNİ BIRAKMAYAN GENÇ, AMBULANSTA BİLE KENDİSİNİ İLK BULAN POLİSİ İSTEDİ

Zonguldak’ta kayalıkların arasına sıkışan genç, yaklaşık 45 dakika süren zorlu kurtarma operasyonun ardından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kozlu ilçesinde yaşayan Mehmet C. isimli genç iddialara göre limandaki mendireğin ucuna giderek alkol almaya başladı. Bir süre kayalıkların arasında oturan genç, kayalıkların arasına düştü. Yaklaşık bir buçuk metre yükseklikte ve genişliği dahi olmayan araya düşen genci kurtarmak için zorlu bir kurtarma operasyonu başlatıldı
Yaşadığı şokla yanında bulunan cep telefonundan 155’i hattını arayan Mehmet C. için arama çalışmaları başlatıldı. İki ayrı ekip limanın mendireklerine bakmak üzere harekete geçti. Ekiplerden biri limanın içerisindeki mendireğe baktı ancak genci bulamadı. Diğer ekip ise limanın diğer ucundaki mendireğe yöneldi. Mendireğe gitmek için zorlu kayalıkları aşan ekipler, genci bulmak için düdük çaldı. Bu sırada yaralı genç de ekiplere bağırarak sesini duyurmaya çalıştı.

“SEN BENİM AĞABEYİMSİN”
Yaralı Mehmet C.’nin yanına giden bir polis memuru ise şoktaki genci önce sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra bir süre gençle diyaloga giren polis memuru, AFAD ekiplerinin gelmesini bekledi. Bu sırada polisin elini bir an olsun bırakmayan yaralı genç, “Sen benim ağabeyimsin. Ağabeyim. Beni kurtarmaya gelmiş, ben sana yapışmışım” dedi.
AFAD ekipleri kısa sürede geldikleri olay yerinde dar ve yüksek alanda kurtarma çalışmalarına başladılar. Ekipler, yanlarında getirdikleri seyyar sedye ile genci başarılı bir şekilde kurtardılar. Şoku bir türlü atlatamayan genç ise “Ağabeyim yanıma gel” diyerek kendisine yardım eden polis memurunu yanına çağırdı.

POLİSİ AMBULANSA İSTEDİ
Olay yerine gelen 112 ekipleri kayalıkların arasından kurtarılan gence olay yerinde ilk müdahaleyi yaptı. Kozlu Emniyet Müdürü Serkan Şahin’in de bizzat katıldığı arama kurtarma çalışmalarının ardından yaralı genç sedye ile ambulansa taşındı. Mehmet C., polis, AFAD ve 112 ekipleri aracılığı ile getirildiği ambulansta da kendisine ilk yardımı yapan polis memurunu yine yanına istedi.
Polis memuru da ambulansa binerek genci sakinleştirmeye çalıştı. Vücudunda kırıklar bulunan genç, Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

geniebanner2

AW243988 AW243988 AW243988 AW243988 AW243988 AW243988

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN