• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 134
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684337

KAYALIKLARDA MAHSUR KALAN AİLE KURTARILMAYI BEKLİYOR

2 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
771 defa okundu.
KAYALIKLARDA MAHSUR KALAN AİLE KURTARILMAYI BEKLİYOR

KAYALIKLARDA MAHSUR KALAN AİLE KURTARILMAYI BEKLİYOR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde arkadaşları ile birlikte denize giden ve botla gittikleri kayalıklarda dalgalar yükselince geri dönemeyen 4 kişi kurtarılmayı bekliyor.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Çavuşağzı plajına giden ve botla kayalıklara giderek burada bir süre piknik yapan 10 kişiden dördü geri dönemedi. Edinilen bilgiye göre kayalıklarda piknik yapan 10 kişilik gruptan 6’sı dalgalar yükselmeye başladığı anda botla kıyıya çıkartıldı. Bu sırada dalgalar iyice yükselince bot kalan 4 kişiyi almaya gidemedi. Ümit, Demet ve 4 yaşındaki kızları Buğlem Çavuş ile isminin Elvan olduğu öğrenilen bir kişi kayalıklarda mahsur kaldı. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde ki arama kurtarma ekipleri, jandarma ve polis ekipleri sevk edildi. Zonguldak AFAD ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ile yapılan görüşme sonucu denizde dalga boyunun çok yüksek olduğu, yapılacak kurtarma çalışmasının riskli olacağından beklenmesi kararı alındı. Yaklaşık uzunluğu 100 metreyi aşan kayalıklardan da kurtarma çalışması yapılamayınca 4 kişinin denizde dalgalar durulana kadar bekletilmesi kararı alındı. Denizci olan Çavuşağzı sakinlerinden Nazım Tıngaz, gurubun botla kayalıklara geçtiğini, deniz yükselince de geri dönemediklerini söyledi. Tıngaz gazetecilere yaptığı açıklamada “Bu gece kalsınlar, sabah biz onları alırız. Şu anda korkulacak bir durum yok. 3 kişi birde çocuk varmış yanlarında. Hava esse de bir şey olmaz, çünkü koy orası” dedi.
Mahsur kalan 4 kişi ile birlikte plaja gelen İsmail Koçak ise, Zonguldak’tan gelen misafirleri ile birlikte kayıkla kayalıklara geçip piknik yaptıklarını, gurubun bir kısmının dalgalar yükselmeye başlayınca kayıkla geri döndüğünü söyledi. Dalgaların iyice yükselmesi üzerine sandalın ikinci kez kayalıklara gidemediğini dile getiren Koçak “Hep beraber oraya gittik. 3-4 saat durduk orada. Deniz dalgalanmaya başlayınca geri dönelim dedik. İki aile ile biz geri döndük. Dönüşte deniz iyice dalgalandı ve bot gidemedi. Denizin durulmasını bekledik ama görüyorsunuz deniz kudurmuş durumda. Yiyecek her şeyleri, suları var. İki bayan, bir çocuk ve bir erkek var şu anda orada. Şu anda denizin durulmasını bekleyeceğiz. Valilikten ‘kimseyi riske atmayalım, deniz durulsun ondan sonra alalım’ demişler. Onların durumu orada gayet iyi. Telefonla görüşüyoruz. Psikolojileri de iyi. Bizde burada olduğumuzu hissettiriyoruz onlara” dedi.
Kayalıklarda mahsur kalan 4 kişinin sabah saatlerinde denizin durulmasıyla kurtarılması bekleniyor.

KDZ. EREĞLİ'DE 4 KİŞİ BOTLA GİTTİKLERİ KAYALIKLARDA DALGALARIN YÜKSELMESİ ÜZERİNE GERİ DÖNEMEYEREK MAHSUR KALDI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

KDZ. EREĞLİ’DE 4 KİŞİ BOTLA GİTTİKLERİ KAYALIKLARDA DALGALARIN YÜKSELMESİ ÜZERİNE GERİ DÖNEMEYEREK MAHSUR KALDI.

ÜMİT VE DEMET ÇİFTİ KIZLARI BUĞLEM VE ELVAN İSMİNDE BİR ARKADAŞLARI İLE KAYALIKLARDA MAHSUR KALDI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

ÜMİT VE DEMET ÇİFTİ KIZLARI BUĞLEM VE ELVAN İSMİNDE BİR ARKADAŞLARI İLE KAYALIKLARDA MAHSUR KALDI. 

KAYALIKLARDA PİKNİK YAPAN 10 KİŞİLİK GURUPTAN 4 KİŞİ DALGALAR YÜKSELİNCE GERİ DÖNEMEYEREK MAHSUR KALDI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

KAYALIKLARDA PİKNİK YAPAN 10 KİŞİLİK GURUPTAN 4 KİŞİ DALGALAR YÜKSELİNCE GERİ DÖNEMEYEREK MAHSUR KALDI. 

İTFAİYE, POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ DALGALARIN YÜKSEK OLMASI NEDENİYLE RİSKE GİRMEMEK İÇİN KURTARMA ÇALIŞMASINI SABAHA BIRAKTI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

İTFAİYE, POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ DALGALARIN YÜKSEK OLMASI NEDENİYLE RİSKE GİRMEMEK İÇİN KURTARMA ÇALIŞMASINI SABAHA BIRAKTI. 

İTFAİYE, POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ MAHSUR KALAN 4 KİŞİYİ KURTARMAK İÇİN DENİZİN DURULMASINI BEKLİYOR. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

İTFAİYE, POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ MAHSUR KALAN 4 KİŞİYİ KURTARMAK İÇİN DENİZİN DURULMASINI BEKLİYOR. 

ÇAVUŞAĞZI PLAJINA GELEN AİLELER 4 KİŞİ KAYALIKLARDA MAHSUR KALINCA UZUN SÜRE PLAJDAN AYRILMADI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

ÇAVUŞAĞZI PLAJINA GELEN AİLELER 4 KİŞİ KAYALIKLARDA MAHSUR KALINCA UZUN SÜRE PLAJDAN AYRILMADI. 

KENDİSİ DENİZCİ OLAN ÇAVUŞAĞZI SAKİNLERİNDEN NAZIM TINGAZ, DENİZİN ÇOK YÜKSELDİĞİNİ VE YAPILACAK KURTARMA ÇALIŞMASININ ÇOK RİSKLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

KENDİSİ DENİZCİ OLAN ÇAVUŞAĞZI SAKİNLERİNDEN NAZIM TINGAZ, DENİZİN ÇOK YÜKSELDİĞİNİ VE YAPILACAK KURTARMA ÇALIŞMASININ ÇOK RİSKLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

İTFAİYE EKİPLERİ DENİZİN DURULMASI İLE BİRLİKTE ZODYAK BOTLARLA MAHSUR KALAN 4 KİŞİYİ KURTARMAK İÇİN BEKLİYOR. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

İTFAİYE EKİPLERİ DENİZİN DURULMASI İLE BİRLİKTE ZODYAK BOTLARLA MAHSUR KALAN 4 KİŞİYİ KURTARMAK İÇİN BEKLİYOR.

11759546_10152992811847304_741348994_n (1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN