• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 16
  • Dünkü Görüntülenme: 306
  • Toplam Görüntülenme: 4743347

KAVŞAKTAKİ KAZALAR KAMERAYA YANSIDI

3 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
565 defa okundu.
KAVŞAKTAKİ KAZALAR KAMERAYA YANSIDI

caydilbanner

– ALAPLI’DA KAVŞAKTAKİ KAZALAR KAMERAYA YANSIDI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde üçler petrol kavşağında son bir gün içinde meydana gelen yaralamalı ve hasarlı kazalar güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Görüntülerde, kazalarda genellikle kavşakta sinyalizasyon sisteminin olmaması dolayısıyla kontrolsüz bir şekilde hareket edildiği, kayıtlara geçen kazalarda Kdz. Ereğli istikametine seyir halinde araçlarla kavşaktan karşı istikamete geçiş yapan araçların çarpıştığı görülüyor.
Alaplı’da yıllardan beri sinyalizasyon sisteminin kurulmadığı ve bir süre önce sinyalizasyon sistemi çalışmalarına başlanan üçler petrol kavşağında son bir gün içinde art arda meydana gelen kazalar üzerine bir açıklama yapan MHP Alaplı ilçe Başkanı Serhat Sözer, söz konusu kavşakta yaşanan kazaların sinyalizasyon sisteminin bir an önce kurulmasının ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini söyledi.
Kavşakta sinyalizasyon sisteminin kurulmasının yanında ilçe girişi ve çıkışında hızı gösteren radar sisteminin de kurulması gerektiğine vurgu yapan Sözer, “Bulunduğumuz kavşak yıllardır yapılması gereken, özellikle bir türlü sinyalizasyon sisteminin yapılmadığı gerek radar gerekse sinyalizasyon sistemi olmayan, kontrolsüz ve süratli bir şekilde araçların geçtiği ve ölüm kavşağı olarak adlandırdığımız kavşak, bu kavşakta bir gün içinde 2 kaza daha meydana geldi. Bu kazalar ölümlü de olabilirdi. Şu an itibariyle sinyalizasyon sisteminin alt yapı çalışmalarına başlandı, devam ediyor. Ama bu ne kadar hızlı bir şekilde olursa bizim için o kadar iyi olacaktır. Ayrıca bu kavşakta sadece sinyalizasyon sisteminin kurulması yeterli değil, bölgemizde araçların hızına ve görüş mesafesine baktığımızda radar sistemi ilçemiz için yüzde yüz kurulması gereken bir sistem, nasıl Kozlu sahilinde ve Kdz. Ereğli de radar sistemi sayesinde 50 hız ile gidiliyorsa aynı şekilde bulunduğumuz mevki de Alaplı’nın girişinde ve çıkışında da 50 ile gidilmesi gerekiyor ki bu şekilde kazalar yüzde 90’a yakın azalacaktır. Biz bu çalışmaların takipçisi olacağız. Mümkün olan en kısa süre içinde yetkililerimizin buna ses vereceklerine ve duyarlı olacaklarına inanıyorum” dedi.

geniebanner2

AW260004 AW260004 AW260004

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN