• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 7262
  • Dünkü Görüntülenme: 968
  • Toplam Görüntülenme: 4463553

Katiller dışarda, Şehribar’ın ailesi yasta

8 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
548 defa okundu.
Katiller dışarda, Şehribar’ın ailesi yasta

Katiller dışarda, Şehribar’ın ailesi yasta

Türkiye’nin ilk satanist cinayeti olarak bilinen Şehriban Coşkunfırat’ı öldüren 3 sanık tahliye edilince, ailesi verilen cezanın yetersiz olduğunu söyleyerek şüpheliler hakkında tazminat davası açtı.

16 yıl önce İstanbul Ortaköy’de 13 Eylül günü satanistler tarafından vahşice öldürülen Şehriban Çoşkunfırat’ın ailesi, cezaevinden tahliye edilen sanıklar Engin Arslan, Ömer Çelik ve Zinnur Gülşah Dinçer’e 211 bin TL’lik tazminat davası açtı. İstanbul 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davada, Şehriban’ın babası ve 6 ablası için 30’ar bin TL manevi, ayrıca baba Mehmet Coşkunfırat için bin TL maddi tazminat talep edildi. Dilekçede emsal olarak ise Münevver Karabulut’un davası örnek gösterildi.
Aile kızları Şehriban Coşkunfırat’ı Avcılarda bulunan mezarına gidip dua etti. Mezarı başında göz yaşlarını tutamayan aile fertleri katillerin cezalarının az olduğunu belitti. Ayrıca aile kızlarını vahşice katledenlerin serbest kaldıkları için maddi tazminat davası açtığını söyledi.

“16 SENEDİR KAFAMI YASTIĞA KOYAMIYORUM”
“16 senen yeter mi?” diyerek acısını kelimelere dökmeye çalışan Anne Hatice Çoşkunfırat, “ Canice öldürülen bir evladın cezası bu mu? Bize Özgecan’ın annesine verilen cezalar yeter mi? Tabi ki yetmez. 16 senedir kafamı yastığa koyamıyorum. Yazdan bu yana şekerim aşırı derecede yükseldi. Baba de bende hastayım bunun sorumlusu kim? Yetmez bu cezalar, Müebbet verdiler 30- 40 sene yatacaklarını düşündüm. Müebbet 16 senemiydi. Ben yazdan bu yana uyumuyorum” dedi.

“VERİLEN CEZANIN YETERSİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”
Evlatlarının kaybetmenin acısının ilk gün ki gibi olduğunu ifade eden baba Mehmet Coşlunfırat, “ İlk gün ki gibi taptaze yaramız kanıyor. Yasaların yetersiz olduğunu düşünüyorum. Maalesef bu memlekette yasaların hep haksızdan yana olduğunu görüyoruz. Ben bu verilen cezanın yetersiz olduğunu düşünmekteyim. Müebbet verilen kişi 16 yıl sonra dışarı çıkmaması lazım. Kızımız geri gelmeyeceğine göre herkes cezasını çekmeli” şeklinde ifadeler kullandı.

“MADDİ ANLAMDA HİÇ BİR BEKLENTİMİZ YOK”
Cezanın yetersiz olduğunu düşündükleri için tazminat davası açtıklarını vurgulayan Abla Dera Çoşkunfırat, “ Bu gün o katiller tekrar sokaklara döndüyse benim kardeşimi de geri versinler. Ben yapabiliyorlarsa bunu istiyorum. Ancak bu şekilde acımız dinebilir. Başka türlü acımızın dinmesi mümkün değil. Tazminat davası sadece bizim için davamıza sahip çıktığımızı göstermek için. Maddi anlamda hiçbir beklentimiz yok. Aldığımız parayı son kuruşuna kadar hayır kurumuna bağışlayacağız. Yapabiliyorlar i ise kardeşimi geri versinler dava kapansın” dedi.

“ÖZGECAN’IN KATİLLERİNE MÜEBBET DE NEDEN BİZİMKİNE 16 YIL?”
Özgecan’ın katillerinin müebbet aldığını hatırlatan Abla Ceyhan Coşkunfırat, “Bizim davamız dünyayı sarsmıştı. Kardeşim de Özgecan gibi birkaç kişi tarafından katledildi. Özgecan’ın katilleri müebbet alıyor da kardeşimin katilleri neden 16 yıl da çıkıyor bende bunu merak ediyorum. Bu nasıl bir yargı sistemidir böyle. Bizim hazmedemediğimiz bunlardır. Bizim ilk günkü gibi acımız dağlandı ve uyuyamıyoruz” dedi.
8 çocuklu ailenin 6. kızı Şehriban Coşkunfırat, 13 Eylül 1999 gecesinde yaşanan 5.8’lik artçı deprem üzerine Engin Arslan’ın, “Bugün ayın 13’ü. Şeytanla konuştum, kurban istiyor. Deprem de işaretiydi. Şehriban’ı seçtim” sözleri üzerine vahşice bıçaklanarak öldürülmüştü.

12273050_10153216627587304_339136525_n

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN