• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 248
  • Dünkü Görüntülenme: 6188
  • Toplam Görüntülenme: 4411659

Kardeşinin kartıyla otobüse bindi, ortalığı birbirine kattı

9 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
576 defa okundu.
Kardeşinin kartıyla otobüse bindi, ortalığı birbirine kattı

Kardeşinin kartıyla otobüse bindi, ortalığı birbirine kattı

Özel halk otobüsüne kız kardeşinin indirimli kartı ile binen genç kadın, şoföre yakalanınca ortalığı birbirine kattı. Kartı geri almak isteyen ve şoföre yol boyunca hakaret eden kadına bazı vatandaşların da destek verdiği görüldü.

Yaşanan olay güvenlik kamerası tarafından ise saniye saniye görüntülendi. İlginç olay Anadolu yakasında 19 Eylül günü 19.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, öğrenci olan kız kardeşinin indirimli kartı ile otobüse binen genç kadın kartı basar basmaz koridora yöneldi. Ancak bu sırada karttaki resimden kuşkulanan araç şoförü Cihan Seçilmiş, kartı kontrol etmek istedi. Genç kadının uzattığı kartta yer alan resim, isim ve diğer bilgilerin yolcuya ait olmadığını fark etti. Seçilmiş, bunun üzerine karta el koyarak bu şekilde seyahate demeyeceğini söyledi.

Normal kart basarak seyahat etme teklifini geri çeviren ve araçtan da inmeyen bayan yolcu uzun süre araç sürücüsü ile tartıştı. Diğer yolcuların beklememesi için çareyi sefere devam etmekte bulan Cihan Seçilmiş, buna rağmen genç kadının küfür, hakaret ve tehditlerine maruz kaldı. Yaklaşık 10 dakika süren hakaretlerin sonunda genç kadın otobüsten indi. Ancak bu sırada araçta bulunan bazı yolcular, haklı olmasına rağmen şoförün üzerine yürüdü. Bu sırada çıkan arbede diğer yolcuların araya girmesiyle son buldu.

YAŞANAN ANI GÜVENLİK KAMERASINDA
Üsküdar – Ümraniye Hattında yaşanan trajikomik olay, otobüsün güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, yolcular sırayla kart basarken genç kadının da kartı basarak ilerlemeye çalıştığı sırada sürücü tarafından durduruluyor. Kartın kontrol edilip durumun ortaya çıkmasıyla birlikte genç kadın ile sürücü arasında önce tartışma ardından hakaret ve küfürler ile sürüyor. Görüntüler, ısrarla kartını isteyen kadının ağza alınmayacak küfür ve hakaretleri ve vatandaşların sürücüye tepkisiyle son buluyor.

HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜ YAŞADIĞI OLAYI ANLATTI
Olay günü yaşadıklarını İHA muhabirine anlatan Cihan Seçilmiş, “Ben hanımefendiye kartını göstermesini rica ettim. Hanımefendi kartını gösterdi. Başkasına ait olduğunu öğrendiğim zaman kartına el koyduğumu, kartını Alo 153’e müracaat edip, kartın sahibinin ulaşabileceğini söyledim. Ama hanımefendi celallendi. Suça başkalarına attı. Kendi suçunu kabullenmedi. Sonra hakaret etmeye başladı. Af edersiniz, ağır küfürler etti. Sonra diğer yolcularımız da bize, konuyu tam bilmeden ağır küfürler etti” dedi.

Usulsüz kart olaylarında hakaret ve tehditlere maruz kaldıklarını ifade eden Seçilmiş, “Usulsüz kart kullanımı konusunda çok hakaretlere, tehditlere biz maruz kalıyoruz zaman zaman. Hatta geçmişte bıçaklanan arkadaşlarımız olmuştu. Yani biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı çalışıyoruz. İstanbul genelinde 19 sınıf insanı ücretsiz taşıyoruz. Biz başka bir ülkede olsak, böyle bir nankörlüğe maruz kalmayız. Bizim değerimiz, kıymetimiz bilinir. Yani böyle bir özel sektör dünyanın hiçbir yerinde yok. Biz bu insanlara emek sarf ediyoruz. Ne hakareti hak ediyoruz, ne usulsüz kart kullanımını hak ediyoruz. Biz böyle bir muameleyi hak etmiyoruz yani” diye konuştu.

Seçilmiş, bazı vatandaşların kartı almak için kadına destek olmalarını ise esefle karşıladığını belirterek “Onu da esefle karşıladım. Çünkü haksızlık yapılıyor. Emeğe karşı bir saygısızlık var. Buna da diğer insanların yanlış tepki göstermesi benim zoruma gitti. Kendilerine hizmet eden insana biraz daha sahip çıkmalarını beklerdim” dedi.

Kendisinden şikayetçi olunduğu için polise ifade verdiğini beyan eden Seçilmiş, “Kartı ben İETT’ye teslim ettim. Bu hanımefendi de zaten benden şikayetçi olmuş. Polise de ifade vermeye gittim ayrıca bu görüntülerle beraber. Daha sonra bana herhangi bir karakoldan ya da mahkemeden bir çağrı gelmedi yani. İfade verdiğimle kaldım. Ben de karakolda kendimi savundum” şeklinde konuştu.
Benzeri olaylarla sıklıkla karşılaştıklarını belirten Cihan Seçilmiş, “Buna benzer çok sayıda olayla karşılaşıyoruz böyle. Çok tehditlere, hakaretlere, nerede ise dayak yemeye bile maruz kalacağımız anlar oluyor. Bu konuda biz çok mustaribiz. Büyüklerimizin, devlet yetkililerimizin bize sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi.

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN