• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 7214
  • Dünkü Görüntülenme: 968
  • Toplam Görüntülenme: 4463505

Kardeşçe Yaşamak…

26 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
492 defa okundu.
Kardeşçe Yaşamak…

Adem Eser’in Köşe Yazısı

KARDEŞCE YAŞAMAK

Fotodaki kişinin ismi Kadir , Mersedes Kadir. Akli dengesi yerinde değil ve bütün gün üstünde dolaştığı önünde Mercedes arması olan sopayı Mersedes’i zannederek yaşıyormuş.

Buraya kadar tamam. Anlatmaya bayılacağım kısmı bundan sonra başlıyor.. Koskoca bir şehir MALATYA, Kadir’in Mersedes hayalini her şeyiyle sahiplenmiş durumda.. Kadir trafik ışıklarında duruyor, arabasını park ediyor, diğer arabalar trafikte ona yol veriyor, ona göre parkediyor. Bütün şehir o “Mersedes”in farkında! Kadir sopasını Mercedes servisine götürüyor, ustalar bütün ciddiyetleriyle arızaları anlatıyor, bir usta sopaya teyp takıyor, diğeri aynasını, armasını yeniliyor..

Sıkı durun; trafik polisleri yanlış yere parkettiğinde ya da ‘çok hızlı gittiğinde’ Kadir’e ceza yazıyorlar, zamanı geldiğinde muayeneye gönderiyorlar! Bir koca şehir, Malatya, Kadir’in hikayesini onunla birlikte yaşıyor.

Bir gün mersedes kadir arabası(sopası) arızalandı diye sanayiye gider. Usta arızasını söyler ve 3 gün sonra gelip alabileceğini belirtir. Tabi mersedes kadir 3 gün sonra gelir usta daha işinin bitmediğini yarın gelmesini söyler. Mersedes kadir bu şekilde 2 hafta boyunca gider gelir. Bir gün yine gider sanayiye ama usta işinin daha bitmediğini söyler tabi mersedes kadir sinirlenir artık ve şunu söyler “Yeter artık yap şu arabayı 2 haftadır eve yürüyerek gidip geliyorum”

Bir çok hikayeyi okumadan geçeriz yada uzun yazıları oldum olası sevemedik o yüzden okumadan geçtik ama bu hikayeyi okuyun.
Bu hikayeyi ilk duyduğumda gülmüştüm ama zaman ilerledikçe hikayenin aslında bize ne anlatmak istediğini daha iyi anladım

Bu hikaye bir alıntı ve sonuda şöyle bağlanmıştı : Bir ‘deli’nin sopasına göre yaşayan şehirlerin, sopayla, sapanla, satırla birbirlerini kovalayan şehirlere dönüşmesini gördükçe bu hikaye çok hoş gelir insanın kulağına..
Anlarsınız umarım..

Evet umarım anlarsınız bu seçime günler kalan şu zaman diliminde.

Umarım anlarsınız başka bir ülkenin yada hep birlikte yaşayabileceğimiz bir başka şehrin olmadığını

Umarım anlarsınız siyasetin değil KARDEŞÇE YAŞAMANIN anlamının olduğunu.

Umarım anlarsınız, ama vakit çok geç demeden

Bu Vatan bizim hepimizin, siyasi parti mensuplarına değil kapı komşuna sahip çık. Ayağına çivi batsa koşacak odur çünkü.

Seçim zamanı değil KARDEŞÇE YAŞAMA zamanı.

10988503_10152940339176491_1938342514366761548_n CFULAe-VIAAyftM

 

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN