• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 548
  • Dünkü Görüntülenme: 808
  • Toplam Görüntülenme: 4526715

KARAELMAS GAZETECİLER DERNEĞİ, 12. YAŞINI KUTLADI

8 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
535 defa okundu.
KARAELMAS GAZETECİLER DERNEĞİ, 12. YAŞINI KUTLADI

KARAELMAS GAZETECİLER DERNEĞİ, 12. YAŞINI KUTLADI

7 Kasım 2003 tarihinde mesleği fiilen yürüten gazeteciler tarafından kurulan Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) 12. Kuruluş yıldönümünü dernekte kutladı. Geleneksel olarak üzerinde logosu bulunan pastanın kesildiği kutlamaya gazetecilerin yanı sıra Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ve Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de katılarak birliktelik mesajı verildi.
Sorumlu ve saygın bir gazetecilik anlayışı yerleştirmeye katkı vermek ve buna zemin hazırlamak hedefiyle kurulan Karaelmas Gazeteciler Derneği, 12. yaşını dernekte yapılan geniş katılımlı programla kutladı.
Programa katılan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ve Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav, yaş pastanın kesimi esnasında yaptıkları konuşmada gazeteciliğin önemini ve Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin kente katkısını hatırlatarak birliktelik mesajı verdiler.
“GAZETECİLİK ZOR VE MEŞAKKATLİ BİR MESLEK”
Gazeteciliğin önemli bir meslek olduğunu ifade eden Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir yaptığı konuşmada, “Yıllar o kadar çok çabuk geçiyor ki daha dün gibi hatırlıyorum burasının kurdelesini kestiğimiz, açılışını yaptığımız günleri hatırlıyorum. Gazetecilik zor ve meşakkatli bir meslek bunun bizler de farkındayız. Gerçekten bu meşakkatli ve zor mesleği en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıkları için basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ama basın mensuplarımız birliktelik içerisinde bu zorlukların üstesinden geliyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Gazeteciler gördüklerini, duyduklarını tüm samimiyetleri ile ifade etmelidir’ sözü aslında her şeyi ifade ediyor. Zonguldak’ta basına baktığımız zaman birbirini seven, birbirini sayan bir kitle var. Bu anlamda basın mensuplarının sevgisi, saygısı ve birlikteliklerine olan bağlılıklarının sağlıklı bir şekilde devam etmesi temennisinde bulunuyorum. İnşallah hep birlikte Zonguldak adına güzel konulara imza atarız. Sayın Hüseyin Özbakır, devlet adamlığı ile yapısı ile çok saydığımız ve sevdiğimiz birisidir. Kendisinin Milletvekili olarak bizlere ve Zonguldak’a desteğini esirgemeyeceğini düşünüyorum. Zonguldak’ın bir bakanlık beklentisi var. Bu tartışılmaz bir konudur. Bir ilin bakanı, müsteşarı, genel müdürü olması o ile gelen yatırımlar açısından gerçekten çok önemlidir. Zonguldak’ın bakanlık alarak eski şaşalı günlerini yakalamasını temenni ediyorum” dedi.
“HEP BERABER ZONGULDAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Basın mensuplarından eksiklerini yazmalarını isteyen Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, “Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin 12’inci kuruluş yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Basın mensubu arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum, sizler toplumun birer aynasısınız. Bizler birer siyasetçi olarak sizlerin uyarılarınızı dikkate almak durumundayız. Doğru olmak ve yapıcı olmak kaydıyla bütün önerilerinizi dikkate alacağımızı düşünüyorum. Ben aranızda bulunmaktan gerçekten çok mutlu oldum. Hep beraber Zonguldak için çalışacağız. Kısa bir milletvekilliği dönemi yaşadık ancak bu yeni dönemde uzun bir birlikteliğimiz olacak. Bu uzun döneme Zonguldak için bir çok faaliyetimiz olacaktır. Basın mensuplarımızdan tek isteğimiz var, eğer bizim bir yanlışımız olursa çekinmeden eleştirin ve yazın. Ancak yapmış olduğumuz güzel işleri de göz ardı etmeyin. Sizlerden bunu bekliyorum” dedi.
Kurulduğu yıldan beri meslek ve kent adına önemli işlerin yapıldığına dikkat çeken Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav, “7 Kasım 2003 yılında gazeteci arkadaşlarımızın büyük özverisi ile kurulan derneğimiz bugün 12 yaşında. Her yıl kuruluş yıl dönümlerimizde derneğimizi kurarken yaşadığımız heyecan ve sıkıntılar aklıma geliyor. Bu yola çıkarken gazetecilik mesleğinin ilkeli duruşunu göstermek ve yaymak amacını kendimize ilke edindik. Bu doğrultuda da meslek anlamında çok güzel şeylere imza attığımızı düşünüyorum. Yapmış olduğumuz çalışmalarımız gerek Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından gerek ise diğer sivil toplum kuruluşları tarafından takdir gördü. Bununla da bitmediğini düşünüyoruz ve eğitim alanında çalışmalarımız da devam ediyor. Karaelmas Gazeteciler Derneği olarak Zonguldak’taki sivil toplum kuruluşları arasında önemli bir yere sahip olduğumuzu düşünüyorum. Derneğimiz Zonguldak Platformu’nu kurarak Zonguldak sorunlarını ve çözüm noktalarını belirleyen bir platformun öncülüğünü yaptı. Çalışmalarımız Zonguldak için devam edecek. Gazeteciler olarak sorunlara elimizden geldiği kadar değiniyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Muharrem Akdemir’e ve Sayın Milletvekilimiz Hüseyin Özbakır’a bu mutlu günde bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Ben Zonguldak için birlikteliğe ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Ayrı siyasi görüşlerden de olsak ortak paydamız Zonguldak olacak şekilde Zonguldak için birlikte olmamız gerekiyor. Bu konuda gazeteciler olarak bizim üzerimize düşen ne varsa bunu yapmaya da hazırız” dedi.
Başkan Sav ayrıca, “Derneğimizin kuruluş aşamasından bu güne kadar birçok arkadaşımız bizlere destek oldu. Emeği geçen bütün gazeteci ağabeylerime ve kardeşlerime teşekkür ediyorum. Özellikle aramızdan ayrılan, rahmetli Çetin Sezgin ve Harun Ersoy ağabeylerime Allah’tan rahmet diliyorum. Bu dernekte onların büyük bir emeği var. Bu mutlu günümüzde derneğimizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Kesilen pastanın ardından özellikle kent sorunları ve birliktelik konusunda sohbetler yapıldı.

KGD 12. YILINI KUTLADI (MURAT KÜÇÜK/ZONGULDAK-İHA)

KGD 12. YILINI KUTLADI 

KARAELMAS GAZETECİLER DERNEĞİ 12. YILINI KUTLADI (MURAT KÜÇÜK/ZONGULDAK-İHA)

KARAELMAS GAZETECİLER DERNEĞİ 12. YILINI KUTLADI 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN