• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 38
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740729

KARADENİZ, MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKTİ

20 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
729 defa okundu.
KARADENİZ, MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKTİ

KARADENİZ, MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKTİ

Zonguldak’ta Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Ekim ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı etkinlikleri kapsamında konferans düzenlendi.
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı’nın Ekim ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı etkinlikleri kapsamında Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından koordine edilen konferansa konuşmacı olarak katılan Bülent Ecevit Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak, meme kanserinin erken teşhis ve tedavisi hakkında konferans verdi.
Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen konferansa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yusuf Kaya, sağlık çalışanları, Sağlık Meslek Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak, “Memenin Doktor tarafından kontrol edilmesi”, “Mamografi”, “Biyorsi”, “Meme Kanseri Tedavi Yöntemleri”, “Cerrahi Tedavi”, “Meme Kanseri Gelişme Riski”, “Meme Kanseriyle Doğru Olarak Bilinen Yanlışlar”, “Meme Kanseri’nde Erken Tanı, Hayat Kurtarır” konularında geniş kapsamlı olarak sine-vizyon sunumuyla bilgilendirmede bulundu.
Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’nde (KETEM) 30-65 yaş arası kadınlara yönelik rahim ağzı kanser taraması, 40-69 yaş kadınlara yönelik meme kanseri taraması, 50-70 yaş kadın ve erkeklere yönelik kolon kanseri taramasının ücretsiz olarak yapıldığı da bildirildi.
Konferansın sonunda Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yusuf Kaya tarafından Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak’a katkı ve desteklerinden dolayı çiçek takdim etti. Kaya, Halk Sağlığı Müdürlüğü adına Çakmak’a teşekkür etti.

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN