• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 852
  • Dünkü Görüntülenme: 742
  • Toplam Görüntülenme: 4472353

Kar Yolu Kapattı, Kayalar Otomobilin Üzerine Düştü

13 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
449 defa okundu.
Kar Yolu Kapattı, Kayalar Otomobilin Üzerine Düştü

BİRLEŞTİRME YENİ

Zonguldak’ta bir süredir devam eden yoğun kar yağışı Zonguldak-Ereğli Karayolu’nun kapanmasına sebep oldu. Yağışlar sebebiyle yumuşayan yamaçtan yuvarlanan kayalar otomobilin üzerine düştü.

Zonguldak’ta bir süredir devam eden kar yağışı sebebiyle, kar lastiği ve zinciri bulunmayan araçlar Zonguldak – Ereğli Karayolu’nda mahsur kaldı. Karayolu girişinde polis uygulama noktalarında kar lastiği ve zincir kontrolü yapılırken, karayoluna TIR’ların geçişine izin verilmedi.
KAYALAR OTOMOBİLİN ÜZERİNE YUVARLANDI
Zonguldak’ta bir süredir devam eden yoğun yağışlar sebebiyle yumuşayan yamaçtan yuvarlanan kayalar otomobillerde maddi hasar oluşmasına sebep oldu. Zonguldak Ereğli Karayolu Kozlu Mevkii’nde bir otomobilin üzerine düşen kayalar otomobilin kullanılamaz hale gelmesine ve birçok aracın hasar görmesine sebep oldu. Edinilen bilgiye göre Ereğli’den Zonguldak istikametine giden Salih Kuvvetli yönetimindeki 67 ES 935 plakalı otomobilin üzerine yamaçtan kayalar yuvarlandı. Yuvarlanan kayalar sebebiyle bir araç kullanılamaz hale gelirken arkasından gelen diğer otomobillerde de maddi hasar oluştu.
Kayaların yuvarlanmasıyla neye uğradığını şaşıran otomobil sürücüsü Salih Kuvvetli; “Seyir halindeydik, yaklaşık 50 km hızla ilerliyorduk, düz yolda giderken tepemize büyük büyük kayalar yuvarlandı. Bu zamana kadar tedbir alınmamış hala da alınmamaya devam ediyor. Bugün bu kazada iki can kaybı yaşanabilirdi. Çok şükür canımıza birşey gelmedi ama baya bir maddi zararımız oldu. Burada can kaybı yaşanmaması için idari yetkililerin bir şeyler yapması için çağrıda bulunuyorum. Umarım burada daha sonra bir can kaybetmeyiz ve tez zamanda karayolumuz düzelir. Bugün sadece bizim araca değil arkamızdan gelen araçlara da zarar geldi. Ancak en büyük zararı biz yaşadık. Yetkililer umarım bizi duyar ve harekete geçer burada can kaybetmeyiz” dedi.
Kaza sonrası olay yerine gelen polis ekipleri trafiğin güvenli şekilde akmasını sağlarken, otomobillerin kaza yerinden kaldırılmasıyla birlikte trafik normal akışına geri döndü.

AW296106 AW296106 AW296106 AW296106

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN