• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 38
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740729

KANSER OLMASINA RAĞMEN ÇOCUKLARINI OKUTMAK İÇİN ÇAYCILIK YAPIYOR

20 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
576 defa okundu.
KANSER OLMASINA RAĞMEN ÇOCUKLARINI OKUTMAK İÇİN ÇAYCILIK YAPIYOR

KANSER OLMASINA RAĞMEN ÇOCUKLARINI OKUTMAK İÇİN ÇAYCILIK YAPIYOR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kanser hastası olan 3 çocuk babası Selahattin Bozkurt, çocuklarını okutabilmek için çaycılık yapıyor.
Emekli olabilmek için aldığı borcunu emekli olduktan sonra kredi çekerek kapatan Bozkurt, emekliliğinden hemen sonra kansere yakalanınca zor günler yaşadığını söyledi. Uzun yıllar Trakya bölgesinde madende çalıştıktan sonra askerlik bedelini arkadaşından aldığı borçla kapatan ve emekliliğini hak ettikten sonra maaşından kredi çekerek aldığı borcu kapatan 60 yaşındaki Selahattin Bozkurt, emekliliğinden kısa süre önce mide kanserine yakalanınca zor günler yaşamaya başladı. Ameliyat ile midesi alındıktan sonra tedavisine devam edilen ve kanserin kalın bağırsağa da sıçraması ile kemoterapi seanslarına başlayan Bozkurt, kendisini iyi hissettiği günlerde, ise çaycılık yaparak evine katkı sağlamaya çalışıyor. Emekli maaşında yapılan 800 lira kesintinin ardından 300 lira para kaldığını ve özürlü olan çocuğu Ertan Bozkurt’a verilen bakım parası ile geçinmeye çalıştığını söyleyen Selahattin Bozkurt, ev kirası, çocuklarının okul masrafı, diğer giderler ve tedavi için harcadığı paranın gelen para ile karşılayamadığını bundan dolayı da zor günler geçirdiğini söyledi. Bozkurt, “Midemden ameliyat olduktan sonra Zonguldak’ta tedavi görüyorum. Zonguldak’a gitmekte maddiyat olarak zorluk çekiyorum. 10 gün arayla 4 gün süren tedavim var. Eve geldiğimde halsiz kalıyorum. Bir iş yapamıyorum. Bazen kendimi iyi hissettiğimde çay ocağında çalışıyorum. Çalışmaya mecbur kalıyorum. Bana hayırseverlerin yardım etmesini istiyorum” dedi.
Çay ocağı sahibi Tarık Çetiner de ellerinden geldiği kadarıyla Selahattin Bozkurt’a hem kendisinin hem de çevre esnaf ve tanıdıklarının yardımcı olmaya çalıştığını kaydetti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN