• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 504
  • Dünkü Görüntülenme: 6188
  • Toplam Görüntülenme: 4411917

Kanser hastası annenin ‘yaşam’ feryadı

8 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
582 defa okundu.
Kanser hastası annenin ‘yaşam’ feryadı

Kanser hastası annenin ‘yaşam’ feryadı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde ikamet eden 2 çocuk annesi olan kanser hastası kadının feryatları yürek dağladı.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde ikamet eden 38 yaşındaki 2 çocuk annesi kanser hastası Remziye Güler’in çaresizliği yürek sızlatırken, “Ölmek istemiyorum çocuklarım için yaşamak istiyorum” sözleri acısını gözler önüne serdi.

18 yıl önce amcasının oğlu Emrullah Güler ile evlenen 38 yaşındaki Remziye Güler, 11 yıl boyunca çocuk hasreti çekti. Evliliklerinden 11 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle 3 çocuk sahibi olurken, çocuklarından birini kaybeden Güler Çifti, evlat acısını unutmaya çalışırken ikinci bir acıyla karşılaştı. Aniden rahatsızlanan anne Remziye Güler, hastaneye giderek doktorlar tarafından yapılan kontroller sonucunda kendisine kanser teşhisi konuldu. Kanser teşhisinin konulmasıyla beraber yıkılan çift bir kez daha acı yaşarken, tedavi için İstanbul’da bulunan bir özel hastaneye gitti. Hastane masraflarını karşılayamayan Güler Çifti, tekrar Adıyaman’a dönerek maddi imkansızlıklardan dolayı bitkisel ilaçlar tüketmeye başladı. Yaklaşık 5-6 ay boyunca bitkisel ilaç tüketen Remziye Güler, aniden fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan kontrollerin ardından Remziye Güler’in hastalığının ilerlediği tespit edildi. Yaklaşık 2 yıldır tedavi göremeyen Remziye Güler, yetkililerden kendisine yardım elinin uzatılmasını beklediğini vurguladı. Eşinin hastalığından dolayı çalışamayan Emrullah Güler, maddi imkansızlıklardan dolayı eşinin tedavi göremediği her geçen gün gözleri önünde bitip tükendiğini belirtti.

3 yaşında olan 2 çocuğa sahip kanser hastası Remziye Güler; “ Kanser hastası olduğumu öğrendim baya kötü oldum. Şuan tedavi görmüyorum. İstanbul’da, çok iyi bir doktorun olduğunu öğrendim oraya gittik o da maddi imkanımız ve sosyal güvencem olmadığından dolayı tedavi olamadım. Yetkililerden yardım istiyorum. İyi bir doktordan tedavi almak istiyorum” şeklinde konuştu.

“ÖLMEK İSTEMİYORUM ÇOCUKLARIM İÇİN YAŞAMAK İSTİYORUM”
Gözyaşlarını tutamayarak feryat eden 2 çocuk annesi kanser hastası Remziye Güler; “ Eşim şuanda çalışmıyor 1,5 yıldır benimle uğraşıyor. Doktora gidiyoruz. Dediklerine göre şuan hastalığım 4.aşamada, 4.evrede. Şuan iyi bir doktorda tedavi olmak istiyorum. Çocuklarım için yaşamak istiyorum, bu hastalığı yenmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Eşinin hastalığından dolayı çalışamadığını ve maddi imkansızlılığın her geçen gün artığını vurgulayan Emrullah Güler ise, “ Eşimin hastalığından dolayı çalışamıyorum. Doktora gidip gelmekten dolayı bir iş yapamıyorum. Başka bir gelirimizde yok. Eşim için yardım bekliyoruz. Allah aşkına yardım edin” ifadelerini kullandı.171

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN