• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1634
  • Dünkü Görüntülenme: 1838
  • Toplam Görüntülenme: 4185987

KANDİLLİ’DE 650 MADENCİNİN ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

5 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
373 defa okundu.
KANDİLLİ’DE 650 MADENCİNİN ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

YILMAZLAR

DÜZLÜ ZAHİRE

geniebanner2

caydilbanner

KANDİLLİ’DE 650 MADENCİNİN ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesindeki özel maden ocağının kapatılması endişesini taşıyan işçiler, bu sabah ocağa inmeyerek belirsizliğin giderilmesini istedi.

Kandilli beldesinde faaliyet gösteren kömür işletmesinin faaliyetlerinin yıl sonuna kadar durdurulacağını ve kendilerine çıkış verileceğini öğrenen madenciler, sabah 07.00 vardiyasında ocağa inmeyerek belirsizliği protesto etti.
Önce işçilerle ardından da yetkililerle görüşen Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu işyerinin kapatılmaması için mücadele ettiklerini söyledi. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, Kandilli’deki sorunun bir an önce çözülmesini beklediklerini belirterek “Soma’da 301 madenci öldükten sonra hükümet madenciler lehine bir yasa çıkardı. Bu yasada asgari ücretin iki katından aşağıya bir fiyata madenci çalıştırılamaz. Günlük çalışma saati 6 saati geçemez. Senelik izinler 4 gün uzatılacak gibi bir takım hakları tarafımıza verdiler. Fakat bununla başlayan süreç, işçiyi eskisinden daha fazla mağdur eder hale geldi” dedi.
Sabah saatlerinde işçilerin kaymakamlık binasına yürüyeceği haberini alan polis ve jandarma Ereğli-Kandilli yolunda güvenlik önlemi alırken, Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’nden de çevik kuvvet ekipleri geldi. İşçilerin yürüyüşten vazgeçmesi sonrası güvenlik önlemleri kaldırıldı.

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN