• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 38
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740729

KALAFATLI KÖYÜ’NDE YAZ KUR’AN KURSU PROGRAMI

14 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
726 defa okundu.
KALAFATLI KÖYÜ’NDE YAZ KUR’AN KURSU PROGRAMI

KALAFATLI KÖYÜ’NDE YAZ KUR’AN KURSU PROGRAMI

– Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Kalafatlı Köyünde, 2015 Yaz Kur’an Kursu kapanış programı yapıldı.
Programa, Çaycuma İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Diyanet-Sen Çaycuma ilçe başkanı ve Kalafatlı Köyü İmam Hatibi Kenan Tunç’un organize ettiği programın sunuculuğunu Mine Tunç ve Cennet Üstüntaş isimli öğrenciler yaptı. Program, İstiklal marşı ve Kur’an-ı Kerimle başladı. Kenan Tunç’un selamlama konuşmasının ardından Çaycuma Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu ve Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli birer konuşma yaptı. Çaycuma müftüsü Arcaklıoğlu, Kur’an eğitimi ve yaz kurslarının önemine değindiği konuşmasında, “Kalafatlı Köyünde bu güzel tabloyu oluşturan başta Kenan Tunç ve kendisine yardımcı olan kardeşlerime, sayın muhtarımıza ve siz değerli Kalafatlı Köyü halkına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli de ahlaklı nesiller yetiştirmenin önemine değindiği konuşmasında Yaz Kur’an Kurslarının bunun için bir fırsat olduğunu söyledi. Keçeli, Kalafatlı Köyünü ziyaret etmekten ve böyle bir tabloyla karşılaşmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Başta Kenan Tunç hocamız olmak üzere, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından sahneyi Kalafatlı Köyü Kur’an Kursu öğrencileri aldı. Öğrenciler birbirinden güzel gösterilerde bulunarak kursta öğrendiklerini başarılı bir şekilde sergilediler. Önce sahneye minik öğrenciler geldi ve bu öğrenciler 32 farzdan oluşan dini bilgileri sundu. Ardından Kalafatlı Köyü İmam Hatibi ve aynı zamanda şair ve yazar olan Kenan Tunç’un şehitlere ithafen yazdığı “Şehit Mehmedim” isimli şiir dinletisi ve gösterimi yapıldı. Daha sonra Peygamber efendimizin Mekke’den Medine’ye hicretini anımsatan ilahi canlandırıldı.
Yapılan duanın ardından Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Kalafatlı Köyü Din Görevlisi Kenan Tunç ve Kalafatlı Köyü Muhtarı Cemal Demirer tarafından öğrencilere belge ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Çaycuma Kalafatlı Köyü 2015 Yaz Kur’an Kursu kapanış programı verilen ikramlarla sona erdi.

15 - Kopya

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN