• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1170
  • Dünkü Görüntülenme: 1268
  • Toplam Görüntülenme: 4686641

Kadına Şiddeti Kınadılar… (Görüntülü)

25 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
721 defa okundu.
Kadına Şiddeti Kınadılar… (Görüntülü)

geniebanner2

– ZONGULDAK’TA “KADINA ŞİDDETE HAYIR” PROTESTOSU

Zonguldak Kadın Platformu üyeleri, 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında düzenledikleri yürüyüş ile kadına şiddeti protesto etti.

Madenci Anıtı’nda toplanan yaklaşık 50 kişi, “Şiddetsiz bir toplum. Her yer kadın her yer direniş. Direne direne kazanacağız. İnadına hayat inadına sokak” yazılı dövizler taşıdı. Erkeklerin de destek verdiği kalabalık, Gazipaşa Caddesi’ni takiben Valilik önüne kadar yürüdü.
Zonguldak Kadın Platformu adına basın açıklaması yapan Zuhal Engiz, kadına yönelik şiddete özde değişen bir şey olmadığını söyledi. Engiz, “Kadınlar, erkekler tarafından sokak ortasında dövülmeye, hakarete uğramaya, öldürülmeye devam ediliyor. Her türlü şiddete, baskıya ve sömürüye karşı susmuyor, isyan ediyoruz. Her gün üç kadının öldürüldüğü, onlarcasının tacize, tecavüze ve şiddete bu sistemde sadece nefes almak için bile mücadele etmek zorundayız. Gericiliğin, cinsiyetçiliği meşrulaştıran, kadını sosyal yaşamda yok sayan ve kadına karşı işlenen suçları normalleştiren karanlığa karşı kurmak için biz kadınlar meydanları sokakları terk etmiyoruz” dedi.
Kalabalık, bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.

caydilbanner

AW253821 AW253821

 

 

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN