• Dolar Alış / Satış: 5.888 / 5.899
  • Euro Alış / Satış: 6.489 / 6.501
  • Bugün Görüntülenme: 36
  • Dünkü Görüntülenme: 270
  • Toplam Görüntülenme: 3491205

Kadın Platformu cinayeti politik olaya çevirdi!.

24 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
193

Emine bulut cinayetini protesto etmek amacıyla madenci altında Yaşasın Kadın Dayanışması Zonguldak Kadın Platformu tarafından basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner de katılmıştı.

Zonguldak Kadın Platformu adına  açıklama yapan Zuhal Özçep, bu cinayetin politik olduğunu belirterek AKP ve MHP’yi suçlayan ifadelerde bulununca, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner itiraz ederek tepki gösterdi. Mevlüde Yalçıner, “Hayır, toplumsal bir cinayettir, politik değildir” deyince, Zühal Özçep te “Hayır, bu politk bir cinayettir” diyerek devam etti. Bunun üzerine Milliyetçi Hareket Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Yalçıner, basın açıklamasını terk ederek tepki gösterdi. Yalçıner, daha sonra yaptığı açıklamalada cinayeti tabi ki, kınadıklarını ancak bunun toplumsal bir sorun olduğunu, bunun politik bir yanının bulunmadığını belirterek tepki gösterdi.

Basın açıklaması sonrasında kadınlar, Madenci Anıtı’ndan İsmet Paşa Parkı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdiler. (Kaynak: Elmas TV)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN