• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 330
  • Dünkü Görüntülenme: 1040
  • Toplam Görüntülenme: 3967397

Jandarmadan Hayat Kurtaran Uyarı

4 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
372 defa okundu.
Jandarmadan Hayat Kurtaran Uyarı

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından trafik kazalarının en fazla yaşandığı noktalarda trafik uygulamasına başlandı.

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Kastamonu’da merkez ve ilçelerinde bulunan yollar üzerinde en çok meydana gelen kaza noktalarında trafik uygulamasına başlandı.

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan trafik uygulamalarında özellikle emniyet kemeri takılması konusunda uyarılarda bulunarak, bu konu hakkında sürücülere bilgilendirme broşürleri dağıtılıyor.

Başbakanlık Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında trafik kazalarına karşı vatandaşlara seyahat esnasında arka koltuk dahil emniyet kemeri kullanımı ve trafik kazalarına karşı bilinçlendirmek amacıyla broşürler hazırlayan Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, Kastamonu’da merkez ve ilçelerinde en çok kazaların yaşandığı noktaları tespit ederek önlemlerini arttırdı.

Kastamonu’nun il geneli yollarında vatandaşların güvenli seyahat edebilmeleri ve meydana gelebilecek kazalara karşı alınacak önlemler kapsamında, sürücü ve şoförlerin özellikle kullandıkları araçlarda bulunan yolcularında emniyet kemerlerini kullanmaları ve bunu alışkanlık haline getirmelerini sağlamak için araçlar durduruldu. Durdurulan araçlarda emniyet kemeri takılmayanlar uyarılarak emniyet kemerleri takılması sağlandı. Ardından ekipler, sürücüleri emniyet kemerinin önemi hakkında bilgilendirerek, emniyet kemeri kullanımı ile ilgili broşür verdi. Yapılan emniyet kemeri uygulamalarında ekipler, yaklaşık 10 bin adet broşür dağıttı.

Yapılan trafik uygulamalarında bazı sürücüler, emniyet kemeri ikazlarını susturmak için koltuğun arkasından emniyet kemerini takarken, bazı sürücülerin ise kısa mesafe diye emniyet kemerini takmadıkları görüldü. Jandarma ekiplerince emniyet kemerinin önemi hakkında bilgilendirilen sürücüler, emniyet kemeri takmayı alışkanlık haline getireceklerini söyledi. Bir sürücü ise, jandarma ekiplerinin uyarısı sonrası çocuklarının aklına geldiğini ve bundan sonra emniyet kemerini mutlaka takacaklarını kaydetti.

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü’nce vatandaşların güvenli seyahat etmeleri amacıyla kontrollere önümüzdeki günlerde de devam edileceği belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN