• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4660
  • Dünkü Görüntülenme: 608
  • Toplam Görüntülenme: 4329673

JANDARMA MUHBİRİ OLMASI BİLE ONU KURTARAMADI

8 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
696 defa okundu.
JANDARMA MUHBİRİ OLMASI BİLE ONU KURTARAMADI

JANDARMA MUHBİRİ OLMASI BİLE ONU KURTARAMADI

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Jandarmaya 10 yıldır muhbirlik yapan kişi, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde uyuşturucu ticareti konusunda 10 yıldır Jandarmaya muhbirlik yapan ve birçok kişiyi yakalatan S.P., uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Zonguldak Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, sabah erken saatlerde tutuklu bulunduğu Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi’nden getirilen S.P. hakim karşısına çıktı. Davada taraf avukatları, tutuklu yakınları ve tanık Jandarma O.D. de hazır bulundu. Tanık olarak dinlenen Jandarma O.D. mahkeme heyetine verdiği ifadede, S.P. ile bilgi alışverişinde bulunduklarını ancak resmi bir görevlendirme yapmadıklarını söyledi.
Cumhuriyet Savcısı mahkeme heyetine sunduğu mütalaada, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Salim A., G.K. isimli şahısların uyuşturucu madde ile yakalandığını ve uyuşturucuyu S.P.’den aldıklarını söylemesiyle S.P.’nin evinde yapılan aramada 287 gram uyuşturucu madde ele geçirildiğini ifade etti. Savcı sanığın uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 10 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.
Cumhuriyet Savcısı’nın mütalaasını kabul etmeyen S.P.’nin avukatı ise müvekkilinin 10 yıldır muhbirlik yaptığının uyuşturucu satıcıları tarafından öğrenilmesi sebebiyle tuzak kurulduğunu söyledi ve sanığı sanığın beraatini talep etti.
Karar öncesi son sözleri sorulan sanık S.P. ise risk alıp 15 kilo uyuşturucu yakalatmak için uyuşturucu satıcılarının içine girdiğini ve onlara güven sağlamak için evinde uyuşturucu madde bulundurduğunu söyledi. A.T. isimli bir kişiye ait 15 kilo uyuşturucu maddeyi yakalatmak için onlardan biri gibi davrandığını ifade eden S.P., gece geç saat olduğu için Jandarmayla iletişime geçmediğini her şeyi ayarladıktan sonra Jandarmayı arayacağını söyledi.
Mahkeme heyeti ise muhbir olmanın suç işlemeye izin vermeyeceğini söyleyerek sanık S.P.’nin uyuşturucu ticareti yapmak suçundan alt sınırdan 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasına, mahkemedeki iyi hali sebebiyle 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

11759546_10152992811847304_741348994_n (1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN