• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 556
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714447

İTFAİYE EKİPLERİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ

3 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
424 defa okundu.
İTFAİYE EKİPLERİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ

caydilbanner

İTFAİYE EKİPLERİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi Koordinatörlüğünde Zonguldak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde görevli 50 itfaiye erine maketler üzerinde uygulamalı ve teorik olarak ilk yardım eğitimi veriliyor.

Sağlık Müdürlüğü İlk yardım Eğitimcisi Derya Kayınova tarafından verilen eğitimde itfaiyecilere Temel yaşam desteği, Kanama, Kurtarma, Taşıma ve Bandaj uygulaması konularında eğitim veriliyor. Belediye İtfaiye Müdürü İsmail Sarıaydın eğitimle ilgili olarak şöyle dedi:
“İtfaiyemizde göreve yapan ekiplerimiz yangın ve trafik kazalarında birebir olaylarla karşılaştıkları için anında müdahale yapabilmeleri bakımından ilk yardımın çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle itfaiye personelimizin bilinç ve eğitim seviyesini yükseltmek amacıyla bu tür uygulamalı eğitimlerimizi periyodik aralıklarla veriyoruz” dedi.
Zonguldak İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin ise “Trafik kazaları ve yangınlarda 112 Acil Sağlık Hizmeti veren ekiplerimizle birlikte pek çok olayda birlikte müdahalede bulunan itfaiye personelinin acil ilk yardım konusunda eğitim düzeylerinin yükseltilmesini önemsiyoruz. Sağlık ekiplerimizin olay yerine ulaşıncaya kadar itfaiye ekiplerinin kazazedelere ilk müdahalelerin yaşamsal öneme sahip olduğundan acil sağlık eğitimi almalarını ve bilgilerini güncellemeleri hayati önem taşımaktadır. İlimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda bu tür eğitimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir “ dedi.

geniebanner2

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN