• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 794
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4741485

İstiklal Marşı’nın Kabulü Etkinlikleri Yapıldı

16 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
393 defa okundu.
İstiklal Marşı’nın Kabulü Etkinlikleri Yapıldı

Karapınar’da İstiklal Marşı’nın Kabulü Etkinlikleri Yapıldı

Çaycuma’nın Karapınar beldesinde bulunan Galip Güpgüpoğlu Çok Programlı Lisesi’nde İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri çerçevesinde konferans düzenlendi.
Düzenlenen programa; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden; Mehmet Yetim, Cengiz Yılmaz, okul müdürü Erkan Islak, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Karapınar Durmuşlar Mahallesi Cami imamı Ahmet Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Türk Dili Edebiyat Öğretmeni Ramazan Ekici’nin konuşmasıyla devam etti. Ekici ilk olarak Mehmet Akif’in Kur’an-ı Kerim Mealinden bahsetti. Daha sonra Mehmet Akif’in hayatından, sanat anlayışından, Milli Mücadeledeki rolünden ve İstiklal Marşı’nın yazılış sürecine değinildi. Slayt gösterisi, belgesel ve şiirlerle zenginleştirilen programa Karapınar Durmuşlar Mahallesi Cami imamı Ahmet Aydın kaside okuyarak programı renklendirdi.

Program sonunda: Ecdada Mektup, Mehmet Akif konulu şiir ve yardımseverlik ve ayrıca İstiklal Marşı güzel okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Program sonunda söz alan Mehmet Yetim, Mehmet Akif’in manevi dünyamızdaki yerine değindi. Akif’in şair olmaktan çok bir dava adamı ve İstiklal Mücadelesi’nin kendisi olduğunu söyledi. Program sonunda katılımcılara Mehmet Akif Ersoy’un eşsiz eseri Safahat hediye edildi ve bir müddet Safahat okundu. Program ikramla sonlandırıldı.
23 (1) 23

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN