• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 26
  • Dünkü Görüntülenme: 314
  • Toplam Görüntülenme: 4746239

İşte kulislerde ismi geçen adaylar!.

17 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
801 defa okundu.
İşte kulislerde ismi geçen adaylar!.

2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için kulislerde isimler konuşulmaya başlandı. Yapılacak olan seçimlere Büyükşehir olarak girmesi planlanan Zonguldak’ta Başkanlık adaylığı için AK Parti’de mevcut Milletvekili Özcan Ulupınar, CHP’de 22. Dönem Zonguldak Milletvekilliği Harun Akın, MHP’de Enerji ve tabi Kaynaklar eski Bakanı Zeki Çakan isimleri konuşuluyor.

Yeni kanunlar ile arka plana itilen milletvekili unvanı yerine Belediye başkanlığı ön plana çıkmaya başlarken yarış şimdiden Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kızışıyor. Bu sebeple seçimlere 21 ay olmasına rağmen Ulupınar, Akın, Çakan isimleri erken olsa da konuşuluyor. 2019 yılının Mart ayında düzenlenecek olan seçimlerde büyük bir çekişme yaşanacağı şimdiden görünüyor.

Özellikle Harun Akın ve Özcan Ulupınar’ın isimleri yoğun olarak kulislerde konuşulurken partilerde bunlara göre gruplaşmalar da oluşmaya başlandı. Önceleri Milletvekilliği üzerinde gruplaşmaların yaşandığı Zonguldak’ta şimdilerde Belediye Başkanı aday adayları üzerinden gruplaşmalar dikkat çekerken yarışa birçok ismin daha dahil olması bekleniyor.

Özcan Ulupınar, aylardır çalışıyor…

AK Parti’de Özcan Ulupınar’ın STK’lar ile görüşüp yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor. Şimdiden işini sıkı tutamaya çalışan Ulupınar, Belediye Başkanı olmak için kapalı kapılar arkasında çalışmaları hızlandırdığı bilinmekte. Orman ve Su İşleri Bakanı karşısında yaptığı konuşmada da halkın arasında olduğunu belli eden Milletvekili Ulupınar’ın sağlam adımlarla ilerlediği görülmekte.

Harun Akın, en büyük rakibiyle birlikte…

CHP’de Harun Akın’ın siyasette en büyük rakiplerinden olan Şerafettin Turpcu ile ortak hareketi dikkat çekiyor. Turpu, Akın’ı Belediye Başkanı yapıp milletvekili yarışı içine girmemesi için destek veriyor. Ayrıca Turpcu, zaten sallanan koltuğunu Harun Akın’ın göreve gelmesi ile sağlamlaştırma planları yapıyor. Akın, Turpcu’nun tam destek verdiği takdirde milletvekili seçimlerinde arkasında durma fikrine sıcak baktığı belirtiliyor. Ayrıca yapılan kulisler ile mevcut Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in parti ile olan bağı zayıflatılarak Büyükşehir belediye başkanlığının önünü kesilmeye çalışılıyor.

Zeki Çakan için kulis yapılıyor…

MHP’de Zeki Çakan’dan belediye başkanlığı ile ilgili bir açıklama gelmez iken, İl Başkanlığı görevinde 3.dönemini devam ettiren Hamdi Ayan tarafından eski bakanın ismi öne çıkartılmakta. Kongrede hem milletvekili çıkartmak hem de Belediye Başkanlığını MHP’ye kazandırmak için iddialı konuşan Ayan için Zeki Çakan hamlesi çok kritik görülmekte. 7 Haziran seçimlerinde başarıyı Zeki Çakan ile yakalayan MHP kulislerinde bu başarının Belediye seçimlerinde sürdürülebileceği düşünülmekte. Kaynak: İmza Gazetesi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN