• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 830
  • Dünkü Görüntülenme: 1028
  • Toplam Görüntülenme: 4046607

İşte Filyos limanında son durum!.

30 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1216 defa okundu.
İşte Filyos limanında son durum!.

Batı Karadeniz Bölgesi’nin ÇILGIN Projesi olarak tabir edilen ve dönemin padişahı II. Abdülhamid’in hayali olan Filyos Liman Projesi’nde sona yaklaşıldı. Liman da % 90 oranında iş tamamlandı.

İnşa çalışmaları devam eden Filyos Limanı’nda sona yaklaşıldı. Çalışmalarda yüzde 80 seviyesine gelinen Filyos Limanı tamamlandığında Türkiye’nin 3. büyük limanı olacak. Limanın yanı sıra 1 Haziran 2015 tarihinde Endüstri Bölgesi ilan edilen Filyos Projesi’nde yaklaşık 1.5 milyar dolarlık yatırım yapılması ve binlerce kişiye istihdam sağlanması bekleniyor.

Filyos Endüstri Bölgesinin önemli bir unsuru olan Filyos Limanı, demiryolu, havalimanı ve karayolu ile desteklenen bir konumda Türkiye’nin Karadeniz’e açılan kapısı olacak.Filyos Limanı ve Filyos Endüstri Bölgesi, Bartın, Zonguldak ve Karabük başta olmak üzere bölgemizin kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek ve ülkemiz ekonomisine değer katacak.

Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamid döneminden itibaren hayata geçirilmesi planlanan Filyos Projesinde liman inşaatının son hali fotoğraflanarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü’nün resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN