• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 908
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677539

İşitme Engelli Çift Dünya Evine girdi

27 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1140 defa okundu.
İşitme Engelli Çift Dünya Evine girdi

İŞİTME ENGELLİ ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ

Bartın’da doğuştan işitme engelli olan Burçin ile Sultan, düzenlenen düğün töreniyle dünya evine girdi.
Lise döneminde İstanbul’daki liseler arası koşu yarışmasında birbirleriyle tanışan ve uzun yıllar yazışarak anlaşan Burçin ve Sultan, durumu ailelere anlattı. Ailelerin tanışmasıyla Burçin ve Sultan evlenmeye karar verdi. Doğuştan işitme engelli ve dilsiz Burçin Çatan (24) ile Sultan Yılmaz, Bartın’da düzenlenen düğün merasimiyle dünya evine girdi. Burçin ve Sultan, duymamalarına rağmen müziğe eşlik ettiler.
Çiftlerin severek evlendiğini belirten gelinin babası Mustafa Yılmaz (44), şöyle konuştu:
“Ordu’da okulda okudu kızım, liseler arası koşu yarışması vardı. İstanbul’da yarışmada damadım Burçin ile tanışıyorlar. Daha sonraki yıl Antalya’da da halk oyunları oldu Antalya’da da görüşmeye devam ediyorlar. Sonra damadım Burçin bizim oraya geldi. Bizimle birlikte bir hafta kaldı, baktık efendi, dürüst, Ordu’ya ailesini çağırdık tanıştık.”

BARTIN’DAN ORDU’YA DAMAT GİDİYOR
Ailelerin konuşarak Burçin Çatan’ın Ordu’da yaşamaya karar verdiğini de sözlerine ekleyen baba Mustafa Yılmaz: “Ordu’da çalışma şartları Bartın’a göre biraz daha iyi, tekstil daha çok, bu nedenle Ordu’dan ev tuttuk” dedi.
Burçin ve Sultan çiftini, yine onlar gibi işitme engelli arkadaşları da bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Genç çiftin arkadaşlarıyla birlikte müzik sesini duymamalarına rağmen oyun oynamaları ilginç görüntüler oluşturdu.

11759546_10152992811847304_741348994_n (1)

Anahtar Kelime: , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN