• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 254
  • Dünkü Görüntülenme: 510
  • Toplam Görüntülenme: 4710861

İŞÇİLERİN PARASINI ÖDEMEK İÇİN ARSA SATIŞINA CHP’LİLER KARŞI ÇIKTI

5 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
581 defa okundu.
İŞÇİLERİN PARASINI ÖDEMEK İÇİN ARSA SATIŞINA CHP’LİLER KARŞI ÇIKTI

caydilbanner geniebanner2 YILMAZLAR DÜZLÜ ZAHİRE

İŞÇİLERİN PARASINI ÖDEMEK İÇİN ARSA SATIŞINA CHP’LİLER KARŞI ÇIKTI
– BELEDİYE İŞÇİLERİNİN MECLİS SALONUNDA ANLAMLI BEKLEYİŞİ

Amasra’da işçilerinin parasını ödemek için arsa satmak isteyen belediyeye CHP’liler karşı çıktı. 70’e yakın taşeron işçi ise müjdeli bir haber için mecliste saatlerce bekledi.

Amasra Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya 70’e yakın taşeron işçi salonu doldurarak meclis toplantısında gündemin 5. maddesinde yer alan, ‘Belediye taşınmazının satılması’ maddesinin görüşülmesi ve oylanmasını beklediler. 5. madde görüşülürken mecliste tansiyon ise bir anda fırladı.

BELEDİYE İŞÇİLERİ: “ARSA SATILIRSA MAAŞLARIMIZ ÖDENECEK”
Belediye taşınmazının satışının ardından elde edilecek gelir ile kendilerine maaşlarının ödeneceğini ifade eden işçiler, merakla toplantının sona ermesini bekledi. Ancak taşınmazın satışı görüşmeleri tartışmaların fitilini ateşledi. CHP’li Belediye meclis üyeleri, “Daha önceki belediye meclis toplantılarında iki tane caminin bulunduğu arazilerin satışı için bizden yetki istediniz. Bu cami yerlerinin satışından gelen paraların nerelere gittiğini görelim sonra bu arazinin satışını konuşalım. Henüz onların satış işlemi gerçekleşmeden bu satışı istemenizi kabul etmiyoruz” dedi.
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur ise “Siz ağzınızla işçilerin paralarının ödenmesini istediğinizi söylüyorsunuz ama kalben bunu istemiyorsunuz. İki cami arsasının satış işlemi bayağı uzun sürecek ancak Kaleşah yolundaki arazi otel yeri olarak geçiyor. 4-5 yıldızlı bir otel yeri olarak satışını kısa sürede yapabiliriz. Bu para ile işçilerin parasını ödeyeceğiz. Bunu engellemekle işçileri işten çıkartın mı diyorsunuz? Yarın birileri gelir buraları rantçılara satar” diye konuştu.
CHP’li meclis üyeleri ise “Başkan işçi alırken de çıkartırken de bize sormadınız şimdi neden böyle söylüyorsunuz. Ekonomist olan sizsiniz bugün bu arsa yarın sırada ne var” dedi.
Başkan Timur, “Kim bilir belki onları da satarız Amasra’nın menfaatine olduktan sonra neden olmasın” cevabını verdi. Meclis üyeleri ise “İşçiler 12 aydır maaş alamıyorsa bizim yüzümüzden değil sizin yüzünüzden alamıyor“ demesi üzerine alevlenen tartışmalar sonrası Başkan Timur’un, “Konuşmanın bir anlamı yok, hacizler benim dönemimden gelmiyor. Men ederim sizi bu şekilde konuşmaktan konuyu saptırmayın sizi men ederim” şeklinde konuştu.
Meclise verilen 5 dakikalık aranın ardından belediye başkanı Emin Timur ve AK Partili iki belediye meclis üyesinin oylaması ile arazinin satışı kabul edildi.

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN