• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 650
  • Dünkü Görüntülenme: 860
  • Toplam Görüntülenme: 4244847

İSA MUTLU ÜYELERİN OYLARI İLE GÜVEN TAZELEDİ

7 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
544 defa okundu.
İSA MUTLU ÜYELERİN OYLARI İLE GÜVEN TAZELEDİ

12

İSA MUTLU ÜYELERİN OYLARI İLE GÜVEN TAZELEDİ

Genel Maden İşçileri Sendikası Armutçuk Şubesi onuncu olağan kongresi 2 başkan adayı ile gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan İsa Mutlu güven tazeledi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından kongrede ilk olarak Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş konuştu. Alabaş konuşmasında 2014 yılının Madenciler ve sektörleri için zor bir yıl olduğunu ve iş cinayetlerinin yaşandığı kara bir yıl olarak hatırlanacağını söyledi. Alabaş konuşmasında “2014 yılı madencilik sektörü açısından gerçekten çok zor bir yıl oldu. 2014 yılı, Toplu iş cinayetlerinin yaşandığı, sektörün yeni krizlerle boğuştuğu yeni bir yıl oldu. Başta çalışma saatleri ve en az iki asgari ücret düzenlemesi olmak üzere sektörde yine krizler, yeni sorunlar yaşatan düzenlemeler odu. Bunların bir kısma uygulandı. Bir kısmı ise uygulamayla geçmedi. 6552 Sayılı Yasa ile maden sektöründe bir dizi düzenleme yapıldı. Bunlardan emeklilikle ilgili kısmı ve izinlerle ilgili kısmı hemen yürürlüğe girmesine rağmen iki asgari ücret düzenlemesi ile çalışma saatleriyle ilgili düzenleme hemen yürürlüğe girmedi” dedi.
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş’ın konuşmasının ardından başkan adayları Çetin Yiğit ve İsa Mutlu delegelere seslendi. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçimde İsa Mutlu 119 delegeden 90’nın oyunu alırken, Çetin Yiğit ise 29 oyda kaldı. GMİS Armutçuk Şube 10. Olağan Genel Kurulu’nda GMİS Genel Merkez Genel Kurulu için de 41 üst kurul delegesi seçildi.
Kongreye Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Amelebirliği Başkanı Hasan Yılmaz, GMİS’in Genel Merkez ve şubelerinin yöneticileri, eski sendikacılar, siyasi partileri temsilcileri, maden işçileri ve delegeler katıldı.

Anahtar Kelime: , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN