• Dolar Alış / Satış: 5.689 / 5.699
  • Euro Alış / Satış: 6.285 / 6.296
  • Bugün Görüntülenme:
  • Dünkü Görüntülenme:
  • Toplam Görüntülenme:

İmam hatiplilerden” 11. geleneksel mezunlar günü”

10 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
363

İmam hatiplilerden” 11. geleneksel mezunlar günü”

Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından bu yıl 11. düzenlenen Geleneksel Mezunlar Gününde eski ve yeni mezunlar bir araya geldi
Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyette bulunan Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (DEİMDER) tarafından bu yıl 11. düzenlenen “ Geleneksel Mezunlar Günü”nde aynı çatı altında yıllarca eğitim almış eski ve yeni mezunlar bir araya gelmenin keyfini yaşadılar.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen mezunlar günü programında konuşan DEİMDER Başkanı Erdoğan Ören, şöyle dedi:
“Öncelikle uzaktan yakından etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz aylarda düzenlediğimiz kongre de sizlerin oylarıyla başkan seçildim camiada ben yerine biz olmalıyız, dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar belirler. Bu yüzden birlik beraberlik içerisinde olamaya devam edeceğiz.”
Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Öztürk ise şu ifadelere yer verdi:
“Mezunlar Günümüze Hoş Geldiniz. Mezunlar Günümüzün hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum. Biz bu mezunlar buluşmamızı hangi ortamda yapıyoruz. 15 Temmuz olaylarının üzerinden yaklaşık 2 ay geçti. Yaklaşık 250 vatandaşımız şehit oldu. Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır. Heyelan sürecinin üzerinden yaklaşık 1 yıl geçti. Okulumuz yatırırım programına alındı. Arsası ayarlandı. İnşallah bayramdan sonra İhale edilecek. İmam Hatip Orta okulumuzun İhalesi yapıldı. İnşallah futbol sahasının arkasında içinde çeşitli sosyal alanların bulunacağı bulunduğu bir külliye yapılacak. Okulumuza emeği geçen Okul Müdürlerine, öğretmenlere, çalışanlara, dernek başkanı ve yönetim kurullarına ve hayırsever halkımıza teşekkür ediyorum. Geçmiş Başkanlara Teşekkür ediyorum. Erdoğan Açabelen, Ertan Akça, Aydın Çolpa, Mustafa İnam, Erdoğan Ören. Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramın milletimizin birliğine beraberliğine kardeşliğine vesile olmasını temenni ediyorum.”
Programın bitiminden sonra Devrek İmam Hatipliler Derneğinin açılışı gerçekleştirildi. Düzenlenen organizasyona; Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, Devrek Müftüsü Mahmut Çakır, Çaycuma Müftüsü M. Rauf Arcaklıoğlu, sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN