• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 274
  • Dünkü Görüntülenme: 556
  • Toplam Görüntülenme: 4714655

İkizleri ayıran sır ölüme soruşturma

19 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
665 defa okundu.
İkizleri ayıran sır ölüme soruşturma

Bursa‘da öksürük şikayetiyle gittiği hastaneden taburcu edildikten sonra tekrar rahatsızlanarak hayatını kaybeden 13 yaşındaki tek yumurta ikizi çocuğun sır ölümü üzerine soruşturma başlatıldı.

Aile, doktorların ihmali olduğunu iddia ederken, sorumluların cezalandırılmasını istedi. Hastaneden yapılan açıklamada ise genç kızın yaşına uymayan bir rahatsızlık sebebiyle öldüğü ileri sürüldü.

Edinilen bilgiye göre, 4 gün önce Kestel’de meydana gelen olayda Şükrü ve Havva Özeser çiftinin tek yumurta ikizi olan kızlarından 13 yaşındaki Bilge Özeser rahatsızlandı. Aile, öksürme şikayeti olan çocuklarını Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Kestel’deki semt polikliniğine götürdü. İğne yazılarak evine gönderilen Bilge, iki gün sonra artan şikayetleri üzerine bu defa Bursa’daki Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Tetkikler yapıldıktan sonra ilaç yazılan Bilge, yine taburcu edilerek evine gönderildi. Gece yarısı istifra ile birlikte öksürük şikayetleri artan Bilge Özeser, olay yerine çağrılan 112 Acil servis ambulansıyla aynı hastaneye sevk edildi. Yolda kalbi duran genç kız kalp mesajıyla hayata döndürüldü. Hemen Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmek istenen Özeser, kurtarılamadı. Musa Fırat İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Bilge’nin ölümü, başta tek yumurta ikizi olan Simge olmak üzere tüm aileyi yasa boğdu. Aile hiç bir rahatsızlığı olmayan kızlarının ölümünde doktor ihmali olduğunu ileri sürdü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Savcılık olayla alakalı soruşturma başlattı. Ölümü şüpheli bulunan Bilge Özeser’in cesedi, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Genç kızın cenazesi, Kestel Merkez Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından Kestel’de defnedildi. Acı haber herkesi yasa boğarken, 4 çocuk babası Şükrü Özeser metanetini korumaya çalıştı. Gözyaşlarına boğulan acılı babayı yakınları teselli etmeye çalıştı.

İHMAL İDDİASI
Hayatını kaybeden genç kızın dayısı Kasım Yeler, yeğeninin hiçbir rahatsızlığı olmadığını ifade ederek, “Kızımızın öksürük şikayetleri vardı. Doktora götürdük, iğne verdiler. İğnelerini iki gün kullandı. İyi olmayınca bu kez de Bursa’daki Şevket Yılmaz Hastanesi’ne götürdük. Hastanede tetkiklerini yaptılar. Tahlilleri çıktı. Daha sonra 5 tane ilaç yazıp, evimize gönderdiler. Babası hastanedeki doktorlara, ‘Bu kızın durumu kötü, müşahede altında tutalım lütfen’ diye rica etti. Doktorlar da babasına, ‘Sen bize işimizi mi öğreteceksin? Al bu 5 ilacı alıp eve gidin, iyi gelirse iyileşir, iyi gelmezse tekrar getirirsiniz’ dedi. Ertesi gün gece yarısı tekrar rahatsızlandı. Ambulansa bindirdik ama kurtarılamadı. Kızımın hiçbir rahatsızlığı yoktu. Biz ihmali olanlar hakkında suç duyurusunda da bulunacağız. Yazık 13 yaşındaki kızı öldürdüler. Annesi, babası, ailesi herkes yasta” diye konuştu.

HASTANEDEN AÇIKLAMA
Hastaneden yapılan yazılı açıklamada ise “Hasta Bilge Özeser acil servisimize geldiğinde kardiyolojik şok olduğu ve yapılan tetkik ve muayenesinde, kalbindeki rahatsızlık dışında bir başka hastalığa rastlanmıyor, hastanın acil servisin kırmızı alanı (yoğun bakım) alınıyor, çok ciddi kalp rahatsızlığı nedeniyle Uludağ Üniversitesine sevk işlemleri yapılırken hastanın kalbi duruyor, hastaya canlandırma işlemleri yapılıyor, çocuk yoğun bakıma alınıyor, yapılan tetkiklerde kalp krizi bulguları olan hastanın yoğun bakımda tekrar kalbi duruyor. Burada yapılan müdahalede hasta geri döndürülemiyor. Hastanın yapılan muayene ve tetkiklerde yaşına uymayan rahatsızlık tespit edildiğinden şüpheli ölüm (zehirlenme vesaire) kabul edilerek, hastanemiz tarafından adli mercilere bildirilmiştir. Hasta daha önce rahatsızlık duyup hastanemize başvurmuş olup, yatış ve tetkikleri kabul etmeyip evine ailesi tarafından götürülmüştür. Hastanın önceki şikayet ve başvurusu ile şimdiki arasında bir ilişki yoktur” ifadelerine yer verildi.

11216334_10152825109432304_1555673676_n13

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN