• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 86
  • Dünkü Görüntülenme: 298
  • Toplam Görüntülenme: 4745985

İki gün boyunca başı kayalara sıkışmış halde kaldı

16 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
647 defa okundu.
İki gün boyunca başı kayalara sıkışmış halde kaldı

Manisa’nın Selendi ilçesinde, 2 gün önce kiraz bahçesine gidiyorum diyerek kaybolan 88 yaşındaki İbrahim Kaymak, evine 1 kilometre mesafedeki dere yatağındaki kayalıklar arasında yaralı olarak bulundu.

İlçeye Bağlı Terziler Mahallesi’nde yaşayan 9 çocuk, 20 torun sahibi 88 yaşındaki İbrahim Kaymak, 14 Mayıs’ta ‘kiraz bahçeme gidiyorum’ diyerek ortadan kayboldu. Yakınları gidebileceği her yere bakmalarına rağmen kendisinden haber alamayınca durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri de Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinden yardım istedi. 8 kişilik Manisa AFAD ekibinin gelmesinin ardından arama kurtarma çalışmalarına askerler ve mahalle sakinleri de eşlik etti. Sabahın ilk ışıkları ile akşamın karanlığına kadar devam eden arama kurtarma çalışmaları bugün saat 15.00’e kadar devam etti.

Yaşlı adam arama-kurtarma çalışmaları sonucu Terziler Mahallesi’ne 1 kilometre mesafedeki kayalıklar arasında yaralı olarak bulundu. Baygın halde Ayakları havada, başı ise kayaların arasına sıkışmış, bitkin halde bulunan Kaymak, güçlükle kurtarıldı. İbrahim Kaymak’ın kiraz bahçesine giderken patika yoldan kayarak dere yatağındaki kayalıkların üzerine düştüğü belirlendi. Kaymak’ın bazı yerlerinde kırıklar olduğu belirtildi. Sağlık ve kurtarma ekiplerine ‘Üşüyorum’ diyen Kaymak, Selendi ilçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaymak, buradaki ilk tedavisinin ardından Salihli Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.
Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

11216334_10152825109432304_1555673676_n

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN