• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 182
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714007

Hollandalı Bernadette’nin ölümsüz aşkı

16 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
572 defa okundu.
Hollandalı Bernadette’nin ölümsüz aşkı

Hollandalı Bernadette Van Gils, askere gitmeden önce nişanlandığı Osmaniyeli Şehit Piyade Onbaşı Murat Karaman’ın mezarını ziyaret etti. 8 yıldır aralıksız olarak ziyaretlerini sürdüren Gils, şehit nişanlısını unutamadığını söylüyor.

28 yaşındaki Bernadette, 2006 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde tanıştığı Murat Karaman’ın daha sonra askerlik görevi için gittiği Şırnak’ta 10 Eylül 2007 tarihinde şehit olması üzerine yıkıldı. Şehit nişanlısını unutamayan Bernadette, o tarihten itibaren her yıl Hollanda’dan Osmaniye’ye gelerek şehit nişanlısının şehitlikteki mezarını ve ailesini ziyaret ediyor.

Bu sene sekizinci kez geldiği sevdiğinin mezarını karanfillerle donatan Bernadette, ziyarette duygulu anlar yaşadı. Nişanlısını çok sevdiğini ve bugüne kadar unutamadığını belirten Bernadette, “Bu benim sekizinci gelişim. Bundan sonra da geleceğim. Murat’ı asla unutmayacağım” dedi.

Şehit annesi Hatice Karaman da, Bernadette’nin oğlunu bu kadar sevmesininkendilerini çok duygulandırdığını belirterek, kendilerinin de Bernadette’yi çok sevdiğini söyledi. Hollandalıya Berna adını koyan anne Karaman, “Berna her sene geliyor. Çok memnun ve mutlu oluyorum. Ama giderken de çok üzülüyorum. Murat’ımı çok sevdiğini söylüyor. Onu ve sizi unutmayacağım diyor. Biz de kendisini asla unutmayacağız. Gelmezse çok üzüleceğim. Ben de çocuklarım da onu çok seviyoruz” diye konuştu. Anne Karaman, Berna’yı kızlarından da üstün tuttuklarını ve sevdiklerini belirterek, “Berna’yı her sene bekleyeceğim. Ölene kadar bekleyeceğim kendini. Kalbimden hiç çıkmayacak” şeklinde konuştu.

Şehit babası Mehmet Karaman da, “Asla gelmemezlik etmem diyor. Biz, Murat ile öteki dünyada buluşuruz diyor. Kocaya varmam diyor” diye konuştu.

Hollandalı Bernadette Van Gils ve Karaman ailesinin ziyaretine Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz de katıldı.

17

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN