• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 274
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680725

Heyelan Dehşeti Havadan Görüntülendi

29 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
700 defa okundu.
Heyelan Dehşeti Havadan Görüntülendi

HEYELAN DEHŞETİ HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

– ZONGULDAK’IN DEVREK İLÇESİNDE BİR SÜRE ÖNCE MEYDANA GELEN HEYELAN SEBEBİYLE ZARAR GÖREN İMAM HATİP LİSESİNİN İDARİ BİNASI BÜYÜK BİR GÜRÜLTÜYLE ÇÖKTÜ
– GÖKYÜZÜNÜ KAPLAYAN DUMAN İNSANSIZ HAVA ARACI TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİ

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bir süre önce meydana gelen heyelan sebebiyle zarar gören imam hatip lisesinin idari binası büyük bir gürültüyle çöktü. Gökyüzünü kaplayan duman insansız hava aracı tarafından görüntülendi.
Devrek ilçesindeki Karşıyaka Mahallesi’nde bir süre önce meydana gelen heyelan sebebiyle binalar çökme durumuna geldi. Bazı binalar heyelan sebebiyle yerle bir olurken bazı binalar ise kullanılamaz hale geldi. Mahallede bulunan imam hatip lisesi de heyelandan zarar gördü. Okul binası, spor sahası ve tribünleri kullanılamaz hale gelirken, idari binası da sabah erken saatlerinde çöktü. Gökyüzünü beyaz duman kaplarken, güvenlik güçleri mahalleye giriş ve çıkışları yasakladı.
Zonguldak Valiliği ise yaptığı resmi açıklamada heyelanda toplam 86 binada, 187 daire ve 361 kişinin etkilendiğini açıkladı.

“40 YILLIK EMEK HEYELANLA YOK OLDU”
İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Erdoğan Ören, 40 yıllık emeklerinin heyelanla birlikte yok olduğunu söyledi. Ören, “Bu yıl 40. yılımızı kutladık. Muhteşem bir kutlama da oldu. Artık bundan sonra öğrencilere daha çok zaman ayıracaktık. Bizim de okulumuz fiziki olarak bütün güzelliklerini tamamladı. Ancak malumunuz ömrü bitti. 40 yıllık serüven burada göz göre göre sabahleyin gözümüzün önünde bu şekilde göçtü. Kaç gündür bekliyorduk. Emeklerimiz ve 40 yıllık gözümüzün nuru binamız çöktü” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ise “Devrek ilçemizde 40 yıldır hizmet veren sayısız bilim adamı, devlet adamı, din adamı yetiştiren imam hatip lisemizin binası heyelandan etkilenerek yıkılmıştır. Tek tesellimiz can kaybının olmayışı, camiamıza geçmiş olsun diyorum” açıklamasında bulundu.
Öte yandan Devrek’te meydana gelen heyelan sebebiyle Zonguldak Valiliği, AFAD ve Bülent Ecevit Üniversitesi çalışmalarını sürdürüyor.

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN