• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 344
  • Dünkü Görüntülenme: 742
  • Toplam Görüntülenme: 4471831

Hayırsever Esnaflara Plaket

17 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
403 defa okundu.
Hayırsever Esnaflara Plaket

BİRLEŞTİRME YENİ

HAYIRSEVER ESNAFLARA PLAKET

Zonguldak İli Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği tarafından yaklaşık 300 öğrenciye burs veren esnaf ve iş adamlarına plaket verdi.

Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen plaket törenine, Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, Emniyet Müdürü Osman Ak, Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş, AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, TTK Genel Müdür Yardımcısı Ercan Gebeş, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı, Milli Eğitim Şube Müdürü Zülfikar Uçar, Maarif Müfettişleri Derneği Başkanı Nizam Dağdelen, Kızılay Derneği ikinci başkanı Murat Uzun, bazı daire müdürleri ile, esnaf ve işadamları katıldı.
Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Zonguldak İli Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Necati Başar yaptığı konuşmada, “Derneğimizin kurulduğu zaman dönemin Valisi tarafından öğrencilere burs vermemiz konusunda bizi teşvik etmişti. Biz de yaptığımız çalışmalar ile üniversitede okuyan öğrencilerimize esnaf ve işadamlarımızın katkısı ile burs vermeye başladık. Burs verdiğimiz öğrenci sayısı her geçen gün artıyor. Bu yıl derneğimize 650 kişiye yakın başvuru oldu. Başvuran öğrencilerin maddi durumu iyi olmayanları tespit ederek yaklaşık 300 kişiye burs veriyoruz. Bu konuda derneğimize destek veren esnaf ve işadamlarına teşekkür ediyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın sayısının da artmasını istiyoruz” dedi.
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de yaptığı konuşmada, “Derneğin bu çalışması takdire şayan. İhtiyacı olan okuyan çocuklarımıza güzel bir hizmet veriyorlar. Dileğimiz çok değerli esnaf ve işadamlarımız bu bursları gönülden vermeleridir. Öğrenciler adına kendilerine teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz hayata atıldığında bunun karşılığını görürler. Bizim bu gibi yardımlar örf ve adetlerimizdendir. İnşallah bu işadamlarımızın katkıları daha da artar” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık 300 öğrenciye burs veren esnaf ve iş adamlarına törene katılan protokol tarafından plaketleri verildi.

HAYIRSEVER ESNAFLARA PLAKET HAYIRSEVER ESNAFLARA PLAKET HAYIRSEVER ESNAFLARA PLAKET

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN