• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 288
  • Dünkü Görüntülenme: 1232
  • Toplam Görüntülenme: 4188147

Gökçebey’e Organize Sanayi Bölgesi kurulacak (Görüntülü)

4 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
951 defa okundu.
Gökçebey’e Organize Sanayi Bölgesi kurulacak (Görüntülü)

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak 5’inci Sıra Milletvekili Adayı Akın Kaymak, Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinin Çukuraltı mevkiinden geçen Filyos Irmağı’ndaki sette projesi bittikten sonra Organize Sanayi Bölgesi yapılacağını açıkladı. Milletvekili Adayı Kaymak, beraberinde Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, AK Parti Gökçebey İlçe Başkanı Lokman Aydın ve Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Kayabaş’lı ve Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Üyesi Rahmi Albuz, AK Parti Bakacakkadı Belde Başkanı Ümit Gökdemir ile Çukuraltı mevkiinde incelemelerde bulundu.

AK Parti Milletvekili Adayı Akın Kaymak, yaptığı açıklamada, “Sette çalışması bittikten sonra yaklaşık 2 bin dönüm hazine arazisi üretilmiş olacak. Özel mülkiyetli 2 bin dönüm kadar araziyi de kattığımızda, 4 bin dönümlük bir alan yaratılmış olacak. 2 bin dönümlük mülkiyetli alanda fabrikalarımız mevcut, onlar da ileride düşünülen Organize Sanayi Bölgesi’nin içerisinde yer aldı. Çok ciddi bir gelecekten bahsediyoruz, çok ciddi bir projeden bahsediyoruz.  Sayın Valimiz de bunun müjdesini Zonguldaklı hemşehrilerimizle paylaştı. Gerçekten çok onur ve gurur verici… Bölgenin geleceği açısından çok önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz. Sayın Valimizin de açıklamalarında belirttiği gibi hükümetimizin Gökçebey’de Organize Sanayi Bölgesi kurma çalışmaları başladı. Bütün Zonguldak’ımızın şu anda en büyük problemi olan işsizlik… ‘Filyos Projesi’ne paralel olarak Gökçebey’de bir Organize Sanayi Bölgesi kurumunu sağlayabildiğimiz takdirde artık Zonguldak’ın bugün değil, ileriye dönük işsizlik problemi olmayacak’ diye düşünüyoruz ve inanıyoruz” dedi.

Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk de, “Burada gerçekten çok anlamlı bir toplantı yapıyoruz. Valimiz bugün buraya geldi. Yaklaşık 6-7 aydan beri burayla ilgili bir çalışma yapıyorduk. Sağ olsun, Valimiz bize bir açıklama yaptı. Bizimde gönlümüze biraz su serpti. Filyos Projesi’yle beraber bu da büyük bir atılım olacaktır” diye konuştu.

DSC_7447 DSC_7455

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN