• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 330
  • Dünkü Görüntülenme: 1574
  • Toplam Görüntülenme: 3523365

Gökçebey’de Atatürk’e olan sevgi büst yaptırdı

23 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
261
Gökçebey’de Atatürk’e olan sevgi büst yaptırdı

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde ikamet eden 76 yaşındaki Kadir Özmekik isimli vatandaş Atatürk’e duyduğu özel ilgi ve sevgi üzerine evinin önüne özel olarak Atatürk büstü yaparak Atatürk’e olan saygısını artırdı.

Gökçebey ilçesinde yaşayan 1965 ile 1975 yıllarında esnaflık yaptıktan sonra emekli olan ve aşırı Atatürk hayranı olan 76 yaşındaki Kadir Özmekik isimli vatandaş özel olarak kendi evinin önüne Atatürk büstü yaptırdı.

Öte yandan 7 yıl önce eşi Nazmiye Özmekik’i kaybeden Kadir Özmekik eşi ve kendisi için özel anıt mezar yaptırdı. Özmekik’in evinde CHP’nin logosu olan bir yatağı ve çalışma odası var. Ayrıca bugüne kadar CHP’nin Genel Başkanlarının da fotoğraflarından oluşmuş bir hatıra duvarı da mevcut olan evinde antika eşyalar da yer alıyor.

“BİZDE, ATATÜRK DÜŞMANLIĞI BAŞINI ALDI GİDİYOR”

76 yaşındaki Özmekik Atatürk’e olan sevgisini anlatırken şu sözlere yer verdi; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” sözüne canımı bile veririm. Bugün düşünebiliyormusunuz? On binlerce kilometre uzakta, birileri Atatürk’ü okuyarak ona hayran oluyor. Olmakla da kalmıyor, O’nun heykelinin bakımını üstleniyor! Hem de yıllarca. Dünyanın dört bir yanında Atatürk’e büyük saygı gösterilirken. Heykelleri meydanlara dikilip, caddelere O’nun adı verilirken. Her geçen gün, yabancılar bile O’nun yüce kişiliğini daha da iyi anlamaya çalışırken. Bizde, tam tersine Atatürk düşmanlığı başını aldı gidiyor. Onun resimleri duvarlardan indiriliyor, heykellerine saldırılar oluyor, adı kitaplardan çıkarılmaya çalışılıyor. Buda benim kanıma dokunuyor! Hayatımı Atatürk’e ve onun kurduğu CHP’ye adadım. Yıllarca severek CHP’ye aidat ödedim. Helal hoş olsun. Bu ülkenin sınırları içinde yaşayan bütün insanlar hür ve eşittir. Atatürk’ün ilkeleri Atatürk’ün düşünce sisteminin özüdür. Böyle eşsiz bir liderin büstünü evimin önüne yaptırdım. Sabah evden çıkarken, akşamüstü evime geldiğimde Atatürk’ün büstünün önünde saygı duymak bana şeref ve onur veriyor.” (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN