• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1180
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4685383

GÖÇÜĞÜ GİZLEDİLER, GÖÇÜK ALTINDA KALAN İŞÇİYE KENDİLERİ MÜDAHALE ETTİLER

23 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
698 defa okundu.
GÖÇÜĞÜ GİZLEDİLER, GÖÇÜK ALTINDA KALAN İŞÇİYE KENDİLERİ MÜDAHALE ETTİLER

GÖÇÜĞÜ GİZLEDİLER, GÖÇÜK ALTINDA KALAN İŞÇİYE KENDİLERİ MÜDAHALE ETTİLER

– 112’YE VE POLİSE HABER VERMEDİLER, OCAK ÖNÜNDE DAKİKALARCA MADENCİYİ KALP MASAJIYLA HAYATA DÖNDÜRMEYE ÇALIŞTILAR
– KAÇAK MADEN OCAĞINDA MEYDANA GELEN GÖÇÜKTE 1 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Zonguldak’ta kaçak olduğu iddia edilen maden ocağında çalışan bir işçi, göçük altından arkadaşları tarafından çıkartıldı. 112’ye haber vermeyen arkadaşları ise dakikalarca kalp masajı yaparak madenciyi hayata döndürmeye çalıştılar.

Edinilen bilgiye göre, Zonguldak’ın Dilaver Mahallesi’nde özel bir maden ocağına ait olduğu iddia edilen sahada işletilen kaçak ocakta, sabah saatlerinde göçük meydana geldi. Yerin metrelerce altından kömür çıkartmak için madende çalışan 38 yaşındaki Turgut Yılmaz, tavan göçmesi sonucu göçük altında kaldı.
Arkadaşları tarafından ocaktan çıkartılan Turgut Yılmaz, ocağın girişine getirildi. Masanın üzerine yatırılan Yılmaz’a dakikalarca kalp masajı yapıldı. Mesai arkadaşlarının, 112’ye ve 155’e haber vermeden Yılmaz’ı hayata döndürmeye çalıştığı öne sürüldü. Haberi alan yakınları ise Turgut Yılmaz’ın başında sinir krizleri geçirdi.
Haberi alıp olay yerine giden gazetecilerin sağlık ve emniyet ekiplerine haber vermesi üzerine yetkililer ocağın bulunduğu yere geldi. 112 sağlık ekipleri Turgut Yılmaz’ı Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Talihsiz işçi yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Acı haberi alarak hastane önüne gelen yakınları ise feryat etti. Evli ve bir çocuk babası olan Turgut Yılmaz’ın bir buçuk ay önce de evinde yangın çıktığı öğrenildi.
Öte yandan, Turgut Yılmaz’ın çalıştığı ocağın yetkililerinin “İşlem yapılır” düşüncesiyle emniyet ve sağlık ekiplerine bir buçuk saat boyunca haber vermediği; göçüğü gizlediği öne sürüldü.

654311

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN