• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4338
  • Dünkü Görüntülenme: 608
  • Toplam Görüntülenme: 4329337

Göbü ile Türkali İlköğretim okullarını birleştirme kararı üzüntü yaşattı

4 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
13204 defa okundu.
Göbü ile Türkali İlköğretim okullarını birleştirme kararı üzüntü yaşattı

Zonguldak Kilimli ilçesine bağlı Göbü ilköğretim okulu ile Türkali ilköğretim okulunun birleştirilmesiyle ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün almış olduğu karar, öğrenci velileri ve köy vatandaşları tarafından tepkiyle karşılandı.

Yaşanan işsizlik ve ekonomik nedenlerden dolayı son dönemlerde en çok göç veren şehirler arasına giren Zonguldak’taki bu durum, köylerde doğum oranlarının büyük ölçü de düşmesine neden oldu ve okullar öğrenci bulmakta zorlanmaya başladı.

Yıllardır, okul açmak için büyük mücadele veren Göbü vatandaşlarının öğrenci azlığı gerekçe gösterilerek, Göbü ilköğretim okulunun Türkali İlköğretim okuluyla birleştirme kararı büyük üzüntüye neden oldu.

Göbü Muhtarı Burhan Oral: “Okulun kapatılması söz konusu değil”

Göbü köyü muhtarı Burhan Oral, yaşanan durumla ilgili Göbü Köyü Facebook hesabından bir açıklama yayınlayarak, kararla ilgili süreci 2- 3 sene önce görüşmek için toplandık ve aynı sistemin devam etmesi yönünde karar alındı. Oral, “Bu sorun Şirinköy, Kurtköy, Göbü ve Türkali köyünün ortak sorunu hale geldi. “Kesinlikle okulumuzun kapanması söz konusu değildir”. Okulları birleştirilme kararı öğrenci azlığı nedeniyle alınmıştır. Bizim ilkokul öğrencileri Türkali’ye, onların orta okul öğrencileri de Göbü köyünde eğitim görecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün almış olduğu bu kararın bizlere haber verilmeden alınmasıyla ilgili sorduğumuz soruya, kararın Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararı olduğu bizlere söylendi. Muhtar arkadaşlarımızla toplanıp bu gelişmeleri ele aldıktan sonra, köy halkımızla da bir araya gelip sorunu ortak bir irade ile çözmeyi amaçlıyoruz” sözlerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN