• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 540
  • Dünkü Görüntülenme: 808
  • Toplam Görüntülenme: 4526707

GENÇLER “SUPERTRAMP” GRUBUNDA BULUŞUYOR

16 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
441 defa okundu.
GENÇLER “SUPERTRAMP” GRUBUNDA BULUŞUYOR

GENÇLER “SUPERTRAMP” GRUBUNDA BULUŞUYOR

– 18-30 YAŞ ARASI GENÇLİĞİN YURT DIŞINA AÇILAN KAPISI OLDULAR

Zonguldak’ta “Supertramp” grubunu kuran gençler, 18-30 yaş arası gençliğin yurt dışına açılan kapısı olmak için çabalıyor.
Zonguldak’ta “Supertramp” grubunu kuran gençler, 18-30 yaş aralığındaki tüm bireylerin ilgi odağı olmayı hedefliyor. Gençlerin bir araya gelip proje yazmak amacıyla oluşturduğu bu informal grup, diğer derneklerin projelerine katılmak yerine kendi yazdığı projeler ile Avrupa’yı keşfetmeyi hedefliyor.
Grubu tanımlarken projelerden de bahseden Grup lideri Mert Şenuzun, “Gençler üniversite öğrencileri oldukları için bir yere bağlı kalamayacaklarından ve herhangi bir gelir yada sermayeleri olmadığından henüz bir dernek çatısı altında değiller. Gençler, bunun yanında sosyal medya hesaplarından 18-30 yaş arası bireylere hitap eden Erasmus+ gençlik projeleri paylaşıyorlar. Supertramp Gençlik Grubu 1 Ekim tarihinde Erasmus+ KA1 Gençlik Değişimi Projeleri adı altında ilk projesini Türkiye Ulusal Ajansı’na teslim etmiştir. Gençler bir sonraki başvuru döneminde birçok Erasmus+ Gençlik Projesiyle başvuru yapacaklar. Bu projeler sayesinde başvurular sonucu seçilen gençleri Ulusal Ajans tarafından verilen hibe ile yurtdışına getirebiliyorlar veya ülke içindeki projelere dahil edebiliyor. Biz gençlere yeni bir yurtdışı kapısı açtık, ileride bu projelerle uğraşan bir dernek olmayı hedefliyoruz. Bu yolda benim üzerimde büyük emeği olan Mesut Bayezit’e teşekkürü bir borç bilirim.” İfadelerine yer verdi.
Projelere dahil olmak isteyenler ise supertramp2015@outlook.com.tr adresine mail atarak iletişime geçebilecek.

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN