• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 108
  • Dünkü Görüntülenme: 6640
  • Toplam Görüntülenme: 4356867

Genç Ressam Adaylarının Tercihi BEÜ

16 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
745 defa okundu.
Genç Ressam Adaylarının Tercihi BEÜ

GENÇ RESSAM ADAYLARININ TERCİHİ BEÜ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2009 yılında kurulan ve 2011-2012 akademik yılından bu yana sanatçı adayı öğrencilerini yetiştiren Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavının başvuruları 17-28 Ağustos, sınavları ise 1-2 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
BEÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde sanatçı adayı öğrencilerin bir yandan gözlem ve çözümleme yetenekleri ile yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilmelerini diğer yandan da sanat tarihi ve genel kültür başta olmak üzere alan bilgisiyle donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak bir eğitim sistemi uygulanıyor. Bölüm mezunları, ilgili bölümlerde akademisyenlik, özel veya resmi müze ve galerilerde sanat danışmanlığı, sergi düzenleyiciliği ve serbest ressam olarak çalışmaktalar.
Fakülte bu yıl Resim Bölümüne 2’si uluslararası olmak üzere toplam 22 öğrenci alacak. 17 Ağustos’ta başlayacak ve 22 Ağustos’ta sona erecek başvurular, apps.beun.edu.tr/gsf adresinden yapılacak. Başvuru esnasında adaylardan ücret talep edilmeyecek.
Sanatçı adayları 2015-YGS puan türlerinden herhangi birinden 140.000 ve üzerinde puan almaları halinde be sınava başvurabilecekler. Başvurusu kabul edilen adaylar, 1 Eylül tarihinde Desen sınavı ile ilk aşamayı, 2 Eylül tarihinde ise İmgesel Tasarım ve Mülakat ile ikinci aşamayı tamamlamış olacaklar. 3 Eylül tarihinde sonuçların ilanının ardından 4-8 Eylül tarihlerinde kesin kayıtlar gerçekleştirilecek. Yedek kayıtlar ise 9-11 Eylül tarihlerinde yapılacak.
Adayların Özel Yetenek Sınavına gelirken internetten çıktısını aldıkları Özel Yetenek Giriş Belgesi ve Resmi Kimlik Belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) ile 50×35 cm ebatlarında resim altlığı, kâğıt kıskacı veya mandalı, kurşun kalem, yumuşak silgi, kalemtıraş, tükenmez kalemden oluşan malzemeleri yanlarında getirmeleri gerektiği bildirildi.

 

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN