• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 88
  • Dünkü Görüntülenme: 556
  • Toplam Görüntülenme: 4714469

GENÇ MEMUR-SEN’DEN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE DESTEK

24 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
508 defa okundu.
GENÇ MEMUR-SEN’DEN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE DESTEK

GENÇ MEMUR-SEN’DEN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE DESTEK

Zonguldak’ta Memur-Sen İl Temsilciliğine bağlı sendikalar Madenci Anıtı önünde Genç Memur-Sen İl Temsilciliği’nin basın açıklamasına destek verdi.
Genç Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından Bayırbucak Türkmenleri ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirildi. Madenci Anıtı önünde gerçekleştirilen açıklamaya Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Eğitim Bir-Sen, Enerji Bir-Sen temsilcileri de destek verdi.
Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, “Bugün burada Bayırbucak’ta Türkmen kardeşlerimize yönelik yapılan zulmü lanetlemek için toplanmış bulunuyoruz. Bizler kurulduğumuz günden beri mazlumun rengine ırkına, soyuna, sopuna bakmadan nerede bir mazlum varsa onun yanında olacağımızı deklare etmiş, her platformda mazlumların gür sesi olmayı kendisine şiar edinmiş bir topluluk olarak bugün de Zonguldak Madenci Anıtı’ndan Bayırbucak bölgesinde zulüm altında olan başta Türkmen kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz ve Kürt kardeşlerimize Zonguldak halkının her daim yanlarında olduğunu ve yanlarında olmayı devam edeceğini deklare etmek için toplanmış bulunuyoruz” dedi.
Genç Memur Sen İl Temsilciliği adına açıklamayı ise Sinan Davulcu yaptı. Davulcu, “Bugün zülme ortak olan bütün canilere karşı ortak olma günüdür. Genç Memur-Sen olarak insani, vicdani ve tarihimizden beslenen sorumluluğumuz yerine getirmek için bugün buradayız. İnsanlığını kaybetmemiş vicdan sahibi herkesin bizimle birlikte olduğunu, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıkmanın yürek yangınını taşıdığına inanıyoruz” dedi.

GENÇ MEMUR-SEN İL TEMSİLCİLİĞİ ADINA AÇIKLAMAYI SİNAN DAVULCU YAPTI (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

MEMUR-SEN İL TEMSİLCİLİĞİ VE BAĞLI SENDİKA TEMSİLCİLERİ BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE DESTEK VERMEK AMACIYLA MADENCİ ANITI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN