• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 842
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677473

Gazetecilerden Örnek Davranış

13 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
656 defa okundu.
Gazetecilerden Örnek Davranış

GAZETECİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

– İFTARDA BULUŞAN KARAELMAS GAZETECİLER DERNEĞİ ÜYELERİ ARDINDAN KAN BAĞIŞINDA BULUŞTU

Zonguldaklı gazeteciler örnek bir davranışa imza atarak iftar programının ardından kan bağışında bulundu.
Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği üyeleri düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Programa, KGD Başkanı Osman Sav ve yönetim kurulu üyeleri ve gazeteciler katıldı. İftar programının ardından gazeteciler kan bağışında bulunarak örnek bir projeye imza attı.
KGD olarak sosyal sorumluluklarının farkında olduklarını ve gazeteciliğin sadece haber yapmaktan ibaret olmadığını belirten KGD Başkanı Osman Sav, “Geleneksel olarak her Ramazan ayında gazeteci arkadaşlarımız ile birlik ve beraberliği sağlamak için iftar programı düzenliyoruz. 4 yıldır da bu iftar programımıza daha güzel bir anlam yüklemek için kan bağışında bulunuyoruz. Özellikle Ramazan ayında kan ihtiyacının fazla olduğunun farkındayız. Hem iftar, hem de kan bağışı ile iki türlü hayır işlemek istedik. Biz ilk başlarda bu kan bağışına katlımın az olduğunu düşünmüştük, ancak Karaelmas Gazeteciler Derneği olarak bizim yaptığımız bu etkinlik, diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olmuş. Onlar da kan bağışı kampanyaları başlatmışlar. STK’ları da kan bağışı kampanyasına davet ediyorum. Kan, sürekli bir ihtiyaçtır. Bizler gazeteciler olarak sahada koşturuyoruz, ancak sosyal sorumluluklarımızın da farkındayız. Katılan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin iftar programı ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenlemesinin anlamlı bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Zonguldak İl Temsilcisi, KGD Yönetim Kurulu Üyesi ve Pusula TV Genel Yayın Yönetmeni Atilla Öksüz, “Kan bağışı konusunda Kızılay’a destek olan ve dernek olarak anlamlı bir etkinliğe imza atan KGD Başkanı Osman Sav’a teşekkür etmek gerekiyor. Bazen kan bağışının ne kadar hayati bir anlam taşıdığını anlayamıyoruz. Kan verirken öğrendim, benim kan grubum B Rh (+) ve şu anda hastanede iç kanama geçiren bir hastanın bu kana ihtiyacı varmış. Ramazan ayı içerisinde daha duyarlı olmamız ve kan bağışında bulunmamız gerekiyor. Kan bağışı konusunda duyarlı olmalıyız” ifadelerini kullandı.
İftar programının ardından KGD’nin önderliğinde gazeteciler, Şehitler Anıtı’nın önünde bulunan Kızılay Kan Merkezi’ne ait kan bağış aracına giderek, kan bağışında bulundu.

15 - Kopya

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN