• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 198
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714023

FUTBOL TAKIMININ TAMAMI MADEN İŞÇİLERİNDEN OLUŞUYOR (GÖRÜNTÜLÜ)

1 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
631 defa okundu.
FUTBOL TAKIMININ TAMAMI MADEN İŞÇİLERİNDEN OLUŞUYOR (GÖRÜNTÜLÜ)

geniebanner2

MADEN OCAĞINDA BİTEN MESAİ YEŞİL SAHADA DEVAM EDİYOR
– FUTBOL TAKIMININ TAMAMI MADEN İŞÇİLERİNDEN OLUŞUYOR
– VARDİYA SONUNDA KAMYON KASASINDA İDMANA GİDİYORLAR

Zonguldak’ta yerin metrelerce altında çalışan maden işçileri, yine maden işçisi olan babalarının kurduğu Subatanspor Kulübü’nü kendi imkanları ile ayakta tutuyor. Tamamı maden işçilerinden oluşan futbolcular, maden ocağındaki mesailerinin ardından yeşil sahaya koşuyor.

İkinci amatör kümede mücadele eden Subatanspor Kulübü’nün 20 futbolcusundan tamamı maden ocaklarında çalışıyor. Geçen sezon ligi dördüncü bitiren kulüp; 1996-1997 sezonunu ise şampiyon olarak tamamladı. Yerin metrelerce altından kömür çıkartarak geçimlerini sağlamaya çalışan maden işçileri, oynadıkları futbol takımında kendi formalarını bile yine maden ocaklarından kazandıkları gelirleri ile karşılıyor.

VARDİYA SONU KAMYON KASASINDA İDMANA
Maden ocağında vardiyalarını tamamlayan işçiler futbol takımlarının lig mücadelesi için bir araya gelip idman yapıyor. Birbirlerinin yüzünü dahi yeşil sahada gören işçiler, futbol takımlarının üst lige çıkması için bu güne kadar hiç kimseden destek almadıklarını ifade ettiler.
Futbol takımının eski futbolcusu ve yöneticisi Recep Yılmaz, kulübe bu güne kadar maddi anlamda gücü olan hiç kimseden destek gelmediğini söyledi. Atkı, tişört, takvim yaptırarak kulübe katkı sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Yılmaz, zor şartlarda ve kimsenin desteği olmadan takımı bir üst lige çıkartmaya çalıştıklarını ifade etti.
Kamyon kasasında maça ve idmana geldiklerini söyleyen Recep Yılmaz, “Subatanspor Kulübü köklü bir kulüptür. 1985 yılında Subatan Kömürspor olarak kuruldu. Kömürspor adını Zonguldak Kömürspor kullandığı için bu isim iptal edildi. O yüzden büyüklerimiz de kulübün adını Subatanspor olarak kurdu. Subatanspor Kulübü 1987 yılında resmiyet kazandı. O zamandan bugüne kadar bu kulüp hayatını devam ettiriyor. Zor şartlarda, sıkıntılı, kimsenin desteği ve yardımı olmadan, futbolcular kendi cebinden harcayarak, malzemelerini alarak bu kulüp devam ediyor. Ben Subatanspor Kulübü’nde ilk lisanslı futbolculardan birisiyim. Şimdi yönetici olarak görev yapmaktayım. Subatanspor Kulübü’nün 20 futbolcusu varsa yüzde 70’i maden ocaklarında resmi ve diğer ocaklarda çalışan çocuklar. Bu çocuklar saat 16.00’da ocaktan çıktığı zaman, üstlerini değiştirip, banyo dahi etmeden kömür karasıyla idmana gelen çocuklardır. Kendi ceplerinden harçlıklarla kramponları alan çocuklardır. Bize araba verilmediği zamanlar kamyonun kasasında idmana gelen çocuklardır. Subatanspor’u ayakta tutan gençlerdir. Subatanspor’a hiçbir büyüklerimizden katkı yardım ve destek gelmemiştir. Çakmak yaptık, çakmaklar sattık. Atkı yaptık, takvim yaptırdık, tişörtler yaptık. Kulübe öyle katkı sağladık” dedi.

SOYUNMA ODASI DEĞİL KAHVEHANE
Takımın futbolcuları ise soyunma odalarının olmaması sebebiyle kahvehanede kıyafetlerini değiştiriyor. 29 yaşındaki kaptan Serkan Demir ise 1993 yılından bu yana takımın lisanslı futbolcusu olduğunu belirterek, “Kulübün lisanslı futbolcusuyum. Maden ocağında çalışıyorum. Bu kulüp için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 1993 yılından bu yana 26 senedir futbol takımında oynuyorum. İdman öncesi herkes maden ocağında çalışıyor. Çakı çakmak satarak atkı satarak forma satarak kendi imkanlarımızla bu takımı çıkartmaya çalışıyoruz. Şu anda idmandayız fakat takımın yarısı maden ocağında çalışıyor. Bazen herkes gelemiyor. Takımı toplayamıyoruz. Maç günü sıkıntılar yaşıyoruz. Takımın büyük çoğunluğu maden işçisi, maçtan maça takımı görebiliyoruz. Biz kendi imkanlarımızla kamyon kasasında maça gidiyoruz” diye konuştu.

GÖRÜNTÜLER HAZIRLANIYOR

caydilbanner

AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269 AW258269

 

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN