• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1114
  • Dünkü Görüntülenme: 618
  • Toplam Görüntülenme: 3654425

Filyos’a yapılacak adımlar için dernek başkanlarından önemli adım…

6 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
897
Filyos’a yapılacak adımlar için dernek başkanlarından önemli adım…

Ankara’da bulunan kısa adı BAŞZONDER olan Başkent Zonguldaklılar Derneği’nin organizasyonuyla İller Bankası’na ait sosyal tesislerinde Ankara ilinde bulunan Batı Karadeniz Bölgesi’nin katılımıyla Zonguldak’ın en önemli yatırım potansiyeline sahip olan Filyos’a atılacak adımlar ve projeler iin birlik ve beraberlik yemeği düzenlendi.

Yemeğe; İller Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Yerebakan’ın yanı sıta Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Refik Tuzcuoğlu ile BAŞZONDER Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Gençer ile Karadeniz illerinin dernek başkanları, STK’lar, yönetim kurulu üyeleri ve çoğunluğu işadamı da bu yemekte bir araya geldi.

Toplantıda Karadeniz bölgesine ve Zonguldak Filyos havzasına yapılması planlanan yatırımlarda konuşuldu. Ayrıca Başkent Zonguldaklılar Derneği’nin Filyos havzasına yönelik projeleri de  ele alındı. Ankara’da bulunan Karadeniz illeri dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri Filyos havzasına yönelik projelerin Batı Karadeniz bölgesinin kalkınması için çok önemli olduğunu  ve bu amaçla yapılacak çalışmaların bir an önce başlaması gerektiğini dile getirdiler.

Dernek başkanları bütün STK’ların katılımlarıyla Başkent Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Gençer’in başkanlığında  bir komisyon kurulmasını ve bu komisyonun önümüzdeki haftadan itibaren kamuoyu oluşturmak adına çalışmalara başlamasını kararlaştırıldı.

Yemek sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilip, yeni bir organizasyonun ilerleye aylarda yeniden yapılması ve Filyos’un Zonguldak, Bartın ve Karabük açısından çok önemli bir bölge olduğunu belirttiler. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN