• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 170
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4713995

ESKİ FUTBOLCUDAN ZONGULDAK KÖMÜRSPOR’A GURBETÇİ ÇAĞRISI

4 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
842 defa okundu.
ESKİ FUTBOLCUDAN ZONGULDAK KÖMÜRSPOR’A GURBETÇİ ÇAĞRISI

geniebanner2

DÜZLÜ ZAHİRE

– SPOR TOTO 3. LİG
– ESKİ FUTBOLCUDAN ZONGULDAK KÖMÜRSPOR’A GURBETÇİ ÇAĞRISI

Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde yaşayan eski Zonguldaksporlu Ünal Alpuğan, Zonguldak Kömürspor’un Alman kulüplerinde futbol oynayan Zonguldaklı genç oyunculardan yararlanılmasının kulübe büyük avantaj sağlayacağını belirtti.

Bundesliga’nın Schalke 04 takımında profesyonel futbola başlayan ve en son İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da futbol hayatını bıraktıktan sonra ailesi ile birlikte doğup büyüdüğü Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde yaşayan eski Zonguldaksporlu Ünal Alpuğan, Zonguldak Kömürspor ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:
“Profesyonel futbolu bıraktıktan sonra Almanya’ya döndüm. Burada YEG Hassel takımında hem top oynadım hem takımı çalıştırdım. Futbola gözümü kapatmış değilim. Etrafımda çok sayıda gerek Türk gerekse Alman futbol takımları var. Amatör yüksek kümede oynayan, isimleri duyulmamış ama çok başarılı ve yetenekli futbolcular var. Dilerim ki, o başarılı gençler Zonguldak Kömürspor’da kadro alsın, Zonguldak Kömürspor’a yararlı olsun. Almanya’nın Ruhr Havzası’nda yaşayan binlerce Zonguldaklı hemşehrilerimiz var. Benim gibi onların babaları da yıllarca kömür ocaklarında çalışmış. Çeşitli Alman kulüplerinde başarılı futbol oynayan o çocuklar keşfedilmeyi bekliyor ama aylar günler geçtikçe sönecekler. 5 yaş gurubundan profesyonel lige kadar ortalama 14 bin Zonguldaklı’nın futbol oynadığını tahmin ediyoruz. Alman amatör 4. liginde oynayan, henüz Schalke 04 kulübü ile sözleşme imzalamamış Devrek’li hemşehrimiz Kadir Kökyar yararlı olabilecek biri. Zonguldak Kömürspor, Almanya’da bu potansiyelden neden yararlanmaz anlamak zor. ‘Schalke 04 gibi dünyaca ünlü bir kulübün altyapısında oynayıp gazetelere manşet olduktan sonra mı fark edilmeli’ sorusu akla geliyor. Ben Türkiye’de yıllarca futbol oynadım ve Türk futbolunu biliyorum. Burada Zonguldak Kömürspor’da oynayabilecek kabiliyetli genç oyuncular var”
Alpuğan, ‘takım çalıştırmayı düşündünüz mü’ sorusuna ise, “Neden olmasın” cevabını verdi.

caydilbanner

YILMAZLAR

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN