• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 138
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684341

ESKİ ENERJİ BAKANI MECLİSE VEDA ETTİ

2 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
703 defa okundu.
ESKİ ENERJİ BAKANI MECLİSE VEDA ETTİ

GENİA BİLGİSAYAR REKLAMI

ESKİ ENERJİ BAKANI MECLİSE VEDA ETTİ

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, resmi olmayan sonuçlara göre 26. dönemde TBMM’ye milletvekili olarak giremedi. Yeni dönemde seçilemeyen Çakan, 25. dönemde TBMM’de 28.5 saatlik görevde Zonguldak’ın sorunlarını dile getirmişti.
1 Kasım 2015 tarihinde 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri gerçekleştirildi. Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti yüzde 49.5 oy oranıyla tek başına hükumeti kuracak. 2001-2002 yıllarında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan Zeki Çakan, 25. dönemde olduğu gibi 26. dönemde de MHP’den Zonguldak 1. Sıra milletvekili adayı olmuştu. Oyunu kullandığı Zonguldak İlkokulu’nda gazetecilere yaptığı açıklamasında seçim sonucuna herkesin saygı duyması gerektiğini hatırlatan Çakan, seçim sürecinde karar veren teşkilatlara da teşekkür etmişti. Çakan, “Ben seçimlerin ülkemize, bölgemize, ilimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Seçmenimiz en iyi kararı verecektir. Seçmenimizin vermiş olduğu karara herkesin saygılı olması gerekir. En üst seviyede görev yapandan, siyasi olarak söylüyorum en alt seviyede görev yapan tüm siyasilerin seçimler neticesinde ortaya çıkacak karar saygılı olmalı ve seçmenin arzusu doğrultusunda gereken siyasi çalışmalarını yapmaları gerekir diye düşünüyorum” şeklindeki açıklamasının ardından seçim sonuçlarını Kdz. Ereğli ilçesinde takip etti.
Sandıkların açılmasıyla birlikte eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve MHP Zonguldak milletvekili adayı Zeki Çakan, yeni dönemde meclise giremeyenler listesinde yerini aldı.

DÜZLÜ ZAHİRE YENİ BANNER

Anahtar Kelime: , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN