• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 782
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4741473

ESKİ DEVLET BAKANI GEMİCİ’DEN KALAYCI’YA ZİYARET

6 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
641 defa okundu.
ESKİ DEVLET BAKANI GEMİCİ’DEN KALAYCI’YA ZİYARET

14

ESKİ DEVLET BAKANI GEMİCİ’DEN KALAYCI’YA ZİYARET

Eski Devlet Bakanı Hasan Gemici Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde incelemelerde bulunarak bir süre önce CHP İlçe Başkanı olan Fuat Kalaycı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarete, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Başkanı Fuat Kalaycı, ve partililer katıldı. Hasan Gemici, yeni ilçe başkanı Fuat Kalaycı’ya başkanlık yolunda başarılar dileyerek kendisine teşekkür etti.

GEMİCİ ZONGULDAK’IN MÜLKİYET SIKINTISINA DEĞİNDİ
Eski Devlet Bakanı Hasan Gemici Zonguldak’ın mülkiyet sıkıntısına değinerek, “Rahmetli Atasoy ve benim görevim sırasında 1999 da çıkan 4479 sayılı yasa bu yüzden uygulanamadı. Aynı bürokratik tuzak. Yapıyormuş gibi yaparak yapmamak. Anlatamadığımız şu; Viranşehir de binalar devletin tarım arazileri üzerine yapılan kaçak binalar. Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu da ise insanların belki 500 yıldır babadan dededen kalan yerleri. Türkiye’nin kadastrosu yapılırken başka illerde insanlar 20 yıl kullandıkları yerin tapusunu zilyetlikten almışlar. Bizimkiler zaten kendilerinin olan yerin tapusunu Havza-i Fehmiye sebebiyle alamamışlar. Dolayısıyla bu tapuların bedelsiz devri gerekir. AK Parti önerisi yasalaşırsa şimdi tekrar emlak değeri üzerinden para istenecek. Eğer yasa böyle çıkarsa çözüm olmaz. İnsan zaten sahibi olduğu sırtındaki ceketi para ödeyip bir kere daha satın alır mı? Böyle giderse bu iş oldu bittiye gelecek. 1986’da rahmetli Atasoy ele almış, 13 yıl sonra 1999 da ben uğraşmışım. Bir 13 yıl daha mı beklensin?” dedi.

“HALK İSTERSE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLACAĞIM”
Hasan Gemici 2015 yılı Haziran ayında yapılacak olan genel seçimleri öncesi gazetecilerin “Milletvekili aday adayı olacak mısınız?” sorusuna, “Önümüzde uzun bir süreç var. 2015 yılı bizim için bir değişim sürecidir. İnşallah halk isterse tabi ki milletvekili aday adayı olurum” cevabını verdi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise, eski Devlet Bakanı Hasan Gemici’nin ilçeye yaptığı ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Öncellikle eski Devlet Bakanı Hasan Gemici’ye partiye geldiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki genel seçimlerde partimize birlik ve beraberlik, sağlayacağız. Şimdi kavga zamanı değil, birlik ve beraberlik zamanıdır” dedi.

 

15

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN