• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 504
  • Dünkü Görüntülenme: 6188
  • Toplam Görüntülenme: 4411937

Eren Enerji’den Kilimli Spor Lisesi İçin 1 Milyon 200 Bin TL Hibe

31 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
557 defa okundu.
Eren Enerji’den Kilimli Spor Lisesi İçin 1 Milyon 200 Bin TL Hibe

EREN ENERJİ’DEN KİLİMLİ SPOR LİSESİ İÇİN 1 MİLYON 200 BİN TL HİBE

– EREN ENERJİ KİLİMLİ SPOR LİSESİ’NİN KALAN KISMININ YAPIMINI ÜSTLENDİ
– EREN ENERJİ İLE VALİLİK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Zonguldak‘ın Kilimli İlçesi’ne bağlı Çatalağzı Beldesi’nde tamamlanmak üzere olan Kilimli Spor Lisesi’nin kalan inşaatının yapımı için Eren Enerji ve Zonguldak Valiliği arasında protokol imzalandı.
Valilik makamında gerçekleştirilen protokole Zonguldak Valisi Ali Kaban, Eren Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Emir Eren, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ve Kilimli Kaymakam Vekili Efecan Şahin katıldı. Protokol kapsamında yapımı tamamlanmak üzere olan ancak 1 milyon 200 bin lira daha masrafı olan Kilimli Spor Lisesi’nin yapımı Eren Enerji tarafından gerçekleştirilecek.
İmzalanan protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Zonguldak Valisi Ali Kaban, “Öncelikle Eren Enerji’nin bölgeye yeni bir katkı için yapacakları okul vesilesi ile bir araya geldik. Çatalağzı Beldesi’ndeki hali hazırda bulunan Kilimli Spor Lisesi’nin eksik bir kısım inşaatı vardı. Bununla ilgili yardımı bir hayırseverden bekliyorduk. Emir Eren Bey hemen bu inşaatı yerine getirebileceklerini söylediler. 1 milyon 200 bin lira gibi yüksek bir mebla çıkartılmıştı. Kendileri de hemen yaparız dediler. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Biz Zonguldaklılar olarak bu sosyal yardımdan dolayı minnettarız. Bunu kısa bir vadede bitirecekler. Kendileri okul yapımının alt zeminini hazırlayıp bu işi bir an önce okulların açıldığı döneme yetiştirecekler. Bu faaliyetin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Vali Ali Kaban’ın konuşmasının ardından Eren Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Emir Eren de Vali Kaban’a teşekkür etti. İmzalanan protokolle okulun 2015-2016 Eğitim – Öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanıyor.

65431

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN