• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 126
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684329

EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA SARIOĞLU;

9 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
709 defa okundu.
EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA SARIOĞLU;

EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA SARIOĞLU;

– ‘SİYASİ PARTİ LİDERLERİNİN EMEKLİLER İÇİN KENDİ ARASINDA YARIŞA GİRMESİNİ BİZLERİ MUTLU EDİYOR’

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, 1 Kasım Genel seçimleri öncesi 3 siyasi parti liderinin emeklileri konuşması kendi aralarında yarışa girmesi emeklileri mutlu ettiğini söyledi.
Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, 1 Kasım Genel seçimleri öncesi siyasi parti liderlerinin emekliler için verilen zam talepleri ve 3 siyasi parti liderinin emeklileri konuşması emeklileri mutlu ettiğini söyledi. Saroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gerek iktidar yetkilileri gerekse muhalefet liderleri emekli abilerinin kendi hakları ile ilgili kendi aralarında bile yarışa girdikleri için biz emekliler olarak bu gidişattan memnun oluyoruz. İnşallah seçim atmosferinde konuştukları gibi parlamentoya gidecek milletvekili arkadaşlarımız liderlerinin vermiş olduğu bu sözler doğrultusunda yöredeki emeklilerin sorunlarını sürekli parlamentoda dile getirirler. Emekliler için intibak yasasının çıkması önemli intibak yasası demek adaletli bir maaş dağılımı demek seyyanen verilen zamlar 3 bin TL alanda 100 TL alıyor. 1000 TL alanda 100 TL alıyor. Biz yıllardan beri intibak yasası çıksın diyoruz. 2000 yılı öncesi ve sonrasında emekliler arasında büyük bir maaş dağılımı var. Ona rağmen başta genel başkanımız Satılmış Çalışkan ve Türkiye’deki bütün şube başkanlarımızın yaptığı bu çalışmalarla mücadelede gerek başbakanımızın gerek kılıçdaroğlunun gerekse bahçelinin açıklamaları emekli arkadaşlarımızı memnun etmektedir.3 tane siyasi parti lideri milyonlarca emeklinin mağdur olduğunu artık kendileri de kabullenmiş oldular. İnşallah 3’ü bir arada müşterek hareket ederek parlamento açılışı ile beraber yasamız çıkar emeklilerde açlık sınırının altında maaş almaktan kurtulur.”
“TALEPLERİ ALMAYA DEVAM EDİYORUZ”
Emeklilerden gelen TOKİ ile ilgili talepleri aldıklarını söyleyen Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Genel başkanımızın TOKİ daire başkanlığına yaptığı müracaat sonrası emekli arkadaşlarımızın taleplerini alıyoruz. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’da açıkladı 250 TL taksitle emeklimizi konut sahibi yapacağız dedi. Bu tür açıklamalar bizleri memnun etmektedir. Talepleri aldıkça genel merkezimize teslim ediyoruz. TOKİ’ye müracaat etmek isteyen emekli arkadaşlarımızı SGK’dan maaş çizelgesi alarak nüfus cüzdanı ile birlikte derneğimize müracaat etmesi yeterlidir” şeklinde konuştu.

02

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN