• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 282
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680733

EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA SARIOĞLU;  – “EMEKLİLER OLARAK HUZURLU BİR SEÇİM İSTİYORUZ”

27 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
597 defa okundu.
EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA SARIOĞLU;   – “EMEKLİLER OLARAK HUZURLU BİR SEÇİM İSTİYORUZ”

 

Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, 1 Kasım Genel seçimleri öncesi açıklamalarda bulunarak huzurlu bir seçim olmasını isteyerek iktidara ve muhalefete çağrıda bulundu.
Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, 1 Kasım seçimlerinin ardından yöre milletvekilleri, Vali Ali Kaban ve belediye başkanlarıyla görüşerek TOKİ ile ilgili yer tespiti ve bir an önce dairelerin yapılması ve dairelerin emeklilere teslim edilmesi konusunda yardımcı olmalarını istedi. 7 Haziran seçimlerinden sonraki sürecin kendileri için hareketli geçtiğini belirten Sarığlu, “Biz her şeyden önce emekliler olarak ülkemizde huzur istiyoruz. Günlerdir milletvekili adaylarımızı dikkatle izliyoruz. Milletvekili adaylarına çıktıkları bu yolda başarılar diliyoruz. Biz emekliler olarak bütün siyasi parti liderlerinin ve milletvekili adaylarının emeklilerle ilgili açıklamalarından memnun oluyoruz. Bu ara siyasi parti liderleri emeklilerin hak ve menfaatleriyle ilgili birçok açıklamalarda bulundular. Kılıçdaroğu 2 ikramiye taahhütte bulundu. Sayın Başbakanımız seyyanen bütün emeklilere 100 TL vereceğini, 1000 TL’nin altında maaş alan emeklilere 100 TL verildi. Şimdi de bütün emeklilere 100 TL ilave yapılacaklarını promosyon konusunda çalışan iş kuruna emeklilerden kesilen ücretlerin kesilmeyeceğini ayrıca TOKİ ile ilgili 240 TL taksitle kira öder gibi konutu olmayan emeklilere ev sahibi yapacakları konusunda açıklamalarda bulundu. Bizler tüm Türkiye çapında siyasetçilerin konuşmalarını dikkatle izliyoruz. İnşallah huzurlu bir şekilde seçim olur. Seçimden sonra özellikle yöre milletvekillerimiz verdikleri taahhütleri yerine getirir. Emeklilerin hak ve menfaatleri için yasaların çıkması için ve ülkede huzur olması için mücadele veririler. Bizlerde emekliler olarak inşallah huzurlu günlerde yaşarız. Ben yöre milletvekillerimizden şunu talep ediyorum. Zonguldak’ta iktidar muhalefet gözetmeden bütün siyasi parti milletvekili adayları parlamentoya gidişi ile beraber yeminlerini ettikten sonra yörelere dönecekler. Valimiz ve belediye başkanlarımızla görüşerek TOKİ ile ilgili yer tespiti ve bir an önce dairelerin yapılması ve dairelerin emeklilere teslim edilmesi konusunda yardımcı olacaklarına inanıyorum dedi. 1 Kasımda yapılacak seçim ülkemiz ve milletimizi için inşallah huzurlu olur. Seçimden sonrada siyasi partiler verdikleri sözlerini inşallah yerine getirir” şeklinde konuştu.

“547 TALEBİ VALİ KABAN’A İLETTİK”
81 İlde başlatılan Emekliye TOKİ müjdesi konusunda gelen talepleri Zonguldak Valisi Ali Kaban’a ilettiklerini belirten Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Geçen hafta 547 talep Vali Ali Kaban’a ilettik. Valimizde TOKİ daire başkanlığına gönderdi. Emeklilerimizin yoğun talepleri var. Biz talepleri aldıkça 15 günde bir Vali Ali Kaban’a bir taraftan da genel merkez aracılığıyla Ankara’yı bilgilendiriyoruz. Emeklilerimiz yer konusunu çok merak ediyorlar. Yöre milletvekillerimizden TOKİ konusunda detaylı bilgi vermelerini yer konusunda ise yardımcı olmalarını talep ediyoruz. Emekli arkadaşlarımızın çoğunun üzerinde daire yok. Bu alınan kararlar yapılan açıklamalar özellikle Türkiye İşçi Emeklileri Cemiyetinin Genel Kurulunda Sayın Başbakanımız 10 milyon emekliye müjde 240 TL taksitle evi olmayan emekliyi ev sahibi yapacağız deyince emeklilerimiz sevindi. Sürekli Genel merkezimiz ve Milletvekillerimizle diyalog halindeyiz. İnşallah seçim huzurlu bir şekilde geçer seçim öncesi söz veren milletvekillerimiz nasıl yarışa girdilerse emeklileri çok sevdiklerini emeklilerin hak ve menfaatleri için ellerinden geleni yapacaklarını taahhütte bulundular. İnşallah seçimden sonra bunlar yerine getirilir” dedi.

GENİA BİLGİSAYAR REKLAMI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN